Abp Jędraszewski na mszy w Warszawie, przed kościołem protest. "Przekazujesz znak nienawiści"

Abp Marek Jędraszewski odprawiał mszę w Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Warszawie. Przed kościołem zebrali się protestujący przeciwko wypowiedziom duchownego. "Abp Jędraszewski, przekazujesz znak nienawiści" - można było przeczytać na planszach.

Metropolita krakowski, arcybiskup Marek Jędraszewski 1 marca odprawiał mszę za żołnierzy wyklętych w kościele św. Ojca Pio na Gocławiu. Jeszcze przed jego przybyciem zapowiedziano protest przeciwko duchownemu "Tęczowa zaraza i cywilizacja śmierci witają abp Jędraszewskiego".

Takie hasło to nawiązanie do obraźliwych wypowiedzi abp. Jędraszewskiego na temat osób LGBT (ostrzegał przed "tęczową zarazą") czy krytycznych o ekologach (słynne ostrzeżenia przed "ekologizmem", przypominał, że w Biblii nakazano "czynić ziemię sobie poddaną"). Metropolita krakowski dosyć często znajduje wrogów zagrażających Kościołowi, np. "ideologię ateistyczną".

Zobacz wideo

Protest przeciwko Jędraszewskiemu. "Przekazujesz znak nienawiści"

Przed kościołem przy ul. Fieldorfa - zgodnie z zapowiedziami - pojawiła się grupka protestujących, którzy mieli ze sobą tęczowe plansze z hasłami "Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego", "Abp Jędraszewski, przekazujesz znak nienawiści".

Jak donosi stołeczna  "Gazeta Wyborcza" był zaledwie jeden incydent podczas protestu - policjanci, którzy otoczyli kordonem kościół, nie wpuścili jednego mężczyzny do świątyni.

W homilii arcybiskup Jędraszewski podkreślał postawę generała Fieldorfa, który po aresztowaniu przez bezpiekę, śledztwie i sfingowanym procesie sądowym został powieszony w mokotowskim więzieniu. Abp Jędraszewski zaznaczył, że wzrok generała "Nila" jak i wielu innych niezłomnych żołnierzy kieruje do współczesnych jasny rozkaz:

Te oczy mówią w sposób nie pozostawiający najmniejszej wątpliwości: dziś święta sprawa Rzeczpospolitej i jej przyszłości dotyka każdego z nas, dotyka też ciebie. I te oczy wydają rozkaz zapisany przez Zbigniewa Herberta w "Panu Cogito": "bądź wierny, idź!"

Jędraszewski dalej ostrzega: Nowe ateistyczne i materialistyczne ideologie

Arcybiskup Marek Jędraszewski zresztą dalej podtrzymuje swoją narrację o zagrożeniach. W liście, który 1 marca jest odczytywany w kościołach archidiecezji krakowskiej, napisał:

Dzisiaj Polsce jest potrzebna równie żarliwa modlitwa, aby na skutek braku czujności i lekceważenia prawdziwych zagrożeń, poprzez postawę uległości i podporządkowywania się "wielkim tego świata", a przede wszystkim na skutek odrzucenia Boga i przyjęcia za prawdę pokus ojca wszelkiego kłamstwa - szatana, nasza Ojczyzna nie uległa duchowemu zniewoleniu przez nowe, ateistyczne i materialistyczne ideologie, o neo-marksistowskich korzeniach.
Więcej o:
Komentarze (306)
Abp Marek Jędraszewski odprawiał mszę w Warszawie, przed kościołem protest
Zaloguj się
 • opt

  Oceniono 146 razy 118

  Czy żołnierze wyklęci , to ci co po zakończeniu wojny załatwiali swoje porachunki z sąsiadami i mordowali dzieci , kobiety , starców. Czyli działali na szkodę Polski i Polaków? Tak mówią świadkowie tych wydarzeń - czy ich opętał szatan? Czy ta sprawa powinna być badana przez polityków z instytutu , czy przez historyków z uczelni?

 • przewalek0122

  Oceniono 121 razy 103

  I jeszcze Herbertem swoja przewielebnie obrzydliwa morde wyciera...

 • sonix24

  Oceniono 95 razy 81

  Biskupi i cała hierarchia to samo zło. Propagują chciwość i nienawiść do wszystkiego co nie pasuje do ich guseł.

 • guru133

  Oceniono 89 razy 77

  Arcy baca "wyklęty" na mszy za "wyklętych" jak najbardziej na swoim miejscu:)

 • hamsterx

  Oceniono 84 razy 68

  Jaki rząd , tacy bohaterowie

 • ludwikcichoracki

  Oceniono 71 razy 63

  Żadna instytucja na świecie nie jest tak obudowana materializmem jak Kościół katolicki,np kk jest największym obszarnikiem ziemskim na świecie

 • notremak

  Oceniono 61 razy 49

  Polska byłaby cudownym krajem, gdyby nie zagnieździł się w nim/niej Kościół katolicki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX