Warszawa. Tatuażysta oskarżony o oślepienie klientki. Chciała mieć czarne gałki oczne

Tatuażysta z Warszawy Piotr A. może zostać skazany na 3 lata pozbawienia wolności. Do sądu trafił akt oskarżenia, w którym prokuratura oskarża go o oślepienie Aleksandry Sadowskiej. Mężczyzna wykonał jej wadliwy tatuaż gałek ocznych.

O sprawie Aleksandry Sadowskiej z Wrocławia zrobiło się głośno w 2018 roku za sprawą programu "Alarm", emitowanego przez TVP 1. Młoda kobieta wykonała tatuaż gałek ocznych w listopadzie 2016 roku, korzystając z usług tatuażysty z Warszawy Piotra A. Choć po wykonaniu tatuażu klientka poinformowała go, że nie widzi na jedno oko, mężczyzna przekonywał ją, że wszystko jest w porządku, zalecając okłady i przyjmowanie środków przeciwbólowych.

>>> Śląsk: seryjny włamywacz został złapany dzięki charakterystycznemu tatuażowi

Zobacz wideo

Tatuażysta z Warszawy oskarżony o nieumyślne narażenie kobiety na kalectwo

Po wykonaniu tatuażu gałek ocznych Aleksandra Sadowska straciła wzrok w prawym oku, a na lewe ledwo widzi. Profesor Jerzy Szaflik z Centrum Mikrochirurgii Oka w Warszawie uważa, że zabieg wykonano w sposób niewłaściwy, uszkadzając oczy młodej kobiety - relacjonuje TVP Info. Biegli sądowi stwierdzili z kolei, że tusz, który został wykorzystany do zrobienia tatuażu oczu Aleksandry Sadowskiej, nie powinien mieć styczności z okiem i nadaje się wyłącznie do tatuowania skóry.

Sprawą zajęła się prokuratura. Skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi A. "Super Express" informuje, że mężczyzna odpowie za nieumyślne narażenie kobiety na ciężkie kalectwo. Tatuażysta nie przyznaje się do winy i w dalszym ciągu prowadzi salon tatuażu, choć teraz jedynie zakłada klientom kolczyki. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

- Będziemy walczyć o odszkodowanie, a kwota – jaka by ona nie była – nie zwróci wzroku pokrzywdzonej. Na pewno będziemy żądać 1,5 mln złotych – mówił w 2018 roku Igor Sikorski, pełnomocnik Sadowskiej, którego słowa cytuje Wirtualna Polska

Więcej o:
Komentarze (381)
Warszawa. Tatuażysta oskarżony o oślepienie klientki. Chciała mieć czarne gałki oczne
Zaloguj się
 • maciekkoz

  Oceniono 498 razy 476

  Co trzeba mieć w głowie, żeby wpaść na pomysł wytatuowania sobie gałek ocznych?

  I co trzeba mieć w głowie, żeby zgodzić się go wykonać klientce?

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 309 razy 277

  Chciała być kosmitką to teraz ma. Niech się uczy telepatycznie rozróżniać kształty. Brutalny jestem? A kto zdrowej dziewusze kazał wstrzykiwać tusz do oczu?

 • jojne.klajnszwanc

  Oceniono 224 razy 196

  Ta panienka ma coś z głową nie tak. Widziałem jej zdjęcia. Jęzor uyebany na dwoje jak u węża. Czekam teraz aż zrobi sobie tunele w policzkach bo w uszach są już demode.

 • dzaga41

  Oceniono 154 razy 140

  Jak można nawet pomyśleć o takim inwazyjnym majstrowaniu w gałkach ocznych. Co ci młodzi mają teraz w głowie zamiast rozumu.

 • frelek1

  Oceniono 146 razy 128

  Przed przystąpieniem do tatuowania oczu powinien sprawdzić poziom oleju we łbie.

 • pan_astro

  Oceniono 116 razy 108

  selekcja naturalna... co ludzie mają w głowach? Nie mówię o głupim tatuażyście, który użył złej chemii, tylko o dziewczynie, która przez głupotę zniszczyła sobie życie

 • marek_z

  Oceniono 105 razy 95

  Dziwna jest wypowiedź lekarza bo sugeruje że jest właściwy sposób na taki tatuaż.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX