Akcja "Żonkile" muzeum POLIN już wkrótce. Wolontariusze mogą się zgłaszać do poniedziałku 24 lutego

Do poniedziałku 24 lutego można zgłaszać się do akcji "Żonkile" organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jak co roku, 19 kwietnia wolontariusze przekażą warszawiakom papierowe żonkile - symbol pamięci po wybuchu powstania w getcie warszawskim. W tym roku przypada jego 77. rocznica.

Do 24 lutego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN rekrutuje wolontariuszy do współpracy przy organizacji ósmej odsłony akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Została ona zainicjowana w 2013 r. przez Muzeum POLIN z okazji 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Od tamtej pory w akcji wzięło udział ponad 5 300 wolontariuszy w samej Warszawie, którzy w sumie rozdali 640 tysięcy papierowych kwiatów. 

Akcja Żonkile. Zgłoszenia do 24 lutego

Muzeum POLIN zaprasza do udziału w wolontariacie osoby, które ukończyły 14. rok życia. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie https://www.polin.pl/pl/zonkile-2020. Z

Zadaniem wolontariuszy będzie rozdawanie papierowych kwiatów na ulicach Warszawy i informowanie o obchodzonej rocznicy. Osoby, które wezmą udział w tegorocznej odsłonie, będą miały okazję zwiedzić wystawę stałą Muzeum POLIN, uczestniczyć w warsztatach komunikacyjnych i spotkaniach ze świadkami historii, a także poznać historię warszawskiego getta

- informuje muzeum. Każdy uczestnik akcji otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wolontariacie. Zgłoszenia można przesyłać do 24 lutego.

W ubiegłym roku do akcji Żonkile przyłączyło się prawie dwa tysiące osób w różnym wieku, z różnych środowisk i o różnych zainteresowaniach. Ponad połowa to wolontariusze indywidualni. 19 kwietnia 2019 r. wolontariusze rozdali aż 200 tysięcy symbolicznych papierowych kwiatów. Teraz Muzeum POLIN planuje rozdać ich 250 tysięcy.

>>> Tak przebiegało powstanie w getcie warszawskim:

Zobacz wideo
Więcej o: