Najdłuższa kolejka w tłusty czwartek tradycyjnie przed najstarszą pączkarnią w Warszawie

"Zagoździński" to najstarsza w Warszawie pączkarnia, która cieszy się dużym zainteresowaniem klientów nie tylko w tłusty czwartek. Tego dnia jednak po zakup słynnych pączków z Górczewskiej ustawia się długa kolejka klientów, którzy czekają na słodkości nawet kilka godzin.

Jedna z kobiet w kolejce przyznała, że czeka na otwarcie pączkarni od szóstej rano. - Chcę być dobrą prababcią i babcią, a pączki tutaj są wyśmienite - uzasadniła mieszkanka Warszawy. Pierwszy w kolejce mężczyzna był pod sklepem już o czwartej rano.

>>> Tłusty Czwartek. Kolejka pod najstarszą pączkarnią w Warszawie

Zobacz wideo

Pracownia Cukiernicza "Zagoździński" działa w tym miejscu od 42 lat. Założył ją Władysław Zagoździński, który w 1925 roku otworzył swoją pierwszą cukiernię przy ulicy Wolskiej 53, a później przy Wolskiej 66. Niestety w wyniku wybuchu powstania warszawskiego dom razem z cukiernią został spalony, a Władysław razem z żoną i córkami tułali się po Polsce czekając na koniec wojny.

Pierwszy klient czekał na otwarcie pączkarni już od czwartej rano

Rodzina odbudowała dom i cukiernię, jednak nie prosperowała tak dobrze, jak dawniej. W 1973 roku Dzielnicowa Rada Narodowa dała Zagoździńskiemu lokal zastępczy, który znajduje się tak jak obecnie przy Górczewskiej 15. Lokal był tak mały, że produkcja została ograniczona do pączków. Obecnie cukiernia Zagoździńskich prowadzona jest przez czwarte pokolenie rodziny. 

Co roku w tłusty czwartek kolejka przed pączkarnią na Górczewskiej kilkukrotnie zakręca od wejścia do cukierni. Klienci czekają nawet kilka godzin, by dostać pączki, których receptura nie zmieniła się od 90 lat. Pączki smażone są na smalcu i robione ręcznie według receptury Władysława Zagoździńskiego. Sprzedawane są od poniedziałku do soboty od godziny 9 do ostatniego wypieku. Pączki z marmoladą owocową sprzedawane są w trzech wariantach: z lukrem, bez lukru i z cukrem pudrem. Od 2014 w sprzedaży są także małe pączki. 

Więcej o:
Komentarze (67)
Najdłuższa kolejka w tłusty czwartek tradycyjnie przed najstarszą pączkarnią w Warszawie
Zaloguj się
 • marian-pazdzioch-syn-jozefa

  Oceniono 16 razy 12

  Ludzie są naprawdę z roku na rok coraz głupsi. Trzeba być naprawdę totalnym kretynem żeby stać pół dnia za po zwykłego pączka.

 • apegore

  Oceniono 15 razy 11

  Jadłem - dobre ale dupy nie urywa. Generalnie nie ms ciastka wattego takiej kolejki

 • 1944kumaty

  Oceniono 21 razy 11

  Placa wam, ze co roku piszecie o tym miejscu? To jest tak nudne i przewidywalne jak wasze cotygodniowe clickbaity o tym, czy w niedziele sklepy czynne.

 • kuba161048

  Oceniono 15 razy 11

  To chyba sami bezrobotni tam stoją.
  Widać dobrobyt zawitał do bram Polski..

 • menanocetus łagodny

  Oceniono 10 razy 8

  Zbliża się Wielki Post- to oznacza, że funkcjonariusze KK będą musieli się wrzucić na chleb i wodę. To jeszcze przeżyją( o ile się zastosują)- ale zaraz ciumkania??!!.

 • konvaldeza

  Oceniono 6 razy 6

  To jest nienormalne;(

 • crvx

  Oceniono 4 razy 4

  żaden pączek nie jest warty stania w takiej kolejce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX