Szpital Praski. Rzucił się z nożem na ratownika, który udzielał mu pomocy. Trafił na antyterrorystę

W Szpitalu Praskim przy al. Solidarności doszło do niecodziennej sytuacji. Na oddział ratunkowy został przywieziony pijany pacjent z kilkoma ranami ciętymi. Gdy udzielano mu pomocy, rzucił się z nożem na ratownika medycznego. Traf chciał, że zaatakowany mężczyzna okazał się... antyterrorystą, który wykonywał w szpitalu dodatkową pracę.

Do zdarzenia doszło we wtorek w Szpitalu Praskim przy alei Solidarności na Pradze-Północ - podaje RMF FM. Z informacji rozgłośni wynika, że około południa został tam przywieziony 45-letni Piotr B., który jest osobą bezdomną. Mężczyzna miał kilka ran ciętych i był pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie rzucił się z nożem na ratownika, który opatrywał mu rany.

Szpital Praski. Mężczyzna zaatakował ratownika, który udzielał mu pomocy. Trafił na antyterrorystę

Mężczyzna miał jednak pecha - ratownik udzielający mu pomocy okazał się funkcjonariuszem Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego stołecznej policji. W szpitalu wykonywał dodatkową pracę. Po zaatakowaniu przez Piotra B., funkcjonariusz bez trudu go obezwładnił. "Odebrał mu nóż i przekazał wezwanemu do szpitala patrolowi" - relacjonuje RMF FM.

Piotr B. w chwili zdarzenia miał we krwi 2,7 promila alkoholu. Teraz za napaść na funkcjonariusza publicznego (według prawa jest nim zarówno policjant, jak i ratownik medyczny) grozi mu od roku do trzech lat więzienia. 

>>> Warszawa. Pijany kierowca próbował potrącić policjanta. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (58)
Szpital Praski. Rzucił się z nożem na ratownika, który udzielał mu pomocy. Trafił na antyterrorystę
Zaloguj się
 • koment22

  Oceniono 87 razy 61

  No widzicie ? Niskie płace mogą przynieść i pozytywny skutek. Antyterrorysta i ratownik w jednym - i opatrzy i obezwładni. To bardzo praktyczne, inne kraje nie wpadły na ten pomysł. Brawo PiS !

 • 0apud0

  Oceniono 51 razy 43

  "jest osobą bezdomną (...) grozi mu od roku do trzech lat więzienia"

  Jak wyjdzie, to jeszcze chętniej rzuci się na kogoś z nożem żeby załapać się na następne wczasy na koszt podatnika. Karać bezdomnego więzieniem to jak karać aktywnego pedofila przymusową pracą w przedszkolu.

 • sykstus_7

  Oceniono 40 razy 30

  Współczuję wszystkim lekarzom i ratownikom którzy muszą się chrzanić z tymi pijanymi menelami.
  W Związku Radzieckim wywozili paredziesiąt kilometrów od Moskwy do lasu i ich tam zostawiali. Kto mi powie, że to zła metoda?

 • s-w-z

  Oceniono 30 razy 30

  Trzy lata - micha i dach nad głową to dla bezdomnego szczęśliwy traf.

 • ssaassaa

  Oceniono 24 razy 22

  Że też już nawet antyterroryści muszą dorabiać po godzinach... komentarz pana premiera odnośnie tej kwestii najbardziej bym chciał usłyszeć. Widocznie niskie koszty życia rekompensują niskie pensje tylko pielęgniarkom...

 • zdzichogier

  Oceniono 19 razy 19

  Z nożem... Dlaczego atak na funkcjonariusza, a nie usiłowanie zabójstwa?

 • hankam

  Oceniono 15 razy 15

  Wszystkim poruszonym faktem, że AT muszą dorabiać jako ratownicy śpiesze donieść, że w oddziałach AT są paramedycy, którzy muszą czynnie praktykować, aby utrzymać uprawnienia i zawodową sprawność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX