Szpital Praski. Rzucił się z nożem na ratownika, który udzielał mu pomocy. Trafił na antyterrorystę

W Szpitalu Praskim przy al. Solidarności doszło do niecodziennej sytuacji. Na oddział ratunkowy został przywieziony pijany pacjent z kilkoma ranami ciętymi. Gdy udzielano mu pomocy, rzucił się z nożem na ratownika medycznego. Traf chciał, że zaatakowany mężczyzna okazał się... antyterrorystą, który wykonywał w szpitalu dodatkową pracę.

Do zdarzenia doszło we wtorek w Szpitalu Praskim przy alei Solidarności na Pradze-Północ - podaje RMF FM. Z informacji rozgłośni wynika, że około południa został tam przywieziony 45-letni Piotr B., który jest osobą bezdomną. Mężczyzna miał kilka ran ciętych i był pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie rzucił się z nożem na ratownika, który opatrywał mu rany.

Szpital Praski. Mężczyzna zaatakował ratownika, który udzielał mu pomocy. Trafił na antyterrorystę

Mężczyzna miał jednak pecha - ratownik udzielający mu pomocy okazał się funkcjonariuszem Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego stołecznej policji. W szpitalu wykonywał dodatkową pracę. Po zaatakowaniu przez Piotra B., funkcjonariusz bez trudu go obezwładnił. "Odebrał mu nóż i przekazał wezwanemu do szpitala patrolowi" - relacjonuje RMF FM.

Piotr B. w chwili zdarzenia miał we krwi 2,7 promila alkoholu. Teraz za napaść na funkcjonariusza publicznego (według prawa jest nim zarówno policjant, jak i ratownik medyczny) grozi mu od roku do trzech lat więzienia. 

>>> Warszawa. Pijany kierowca próbował potrącić policjanta. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: