Warszawa. Środkowy palec Joanny Lichockiej widoczny również na telebimie przy rondzie Dmowskiego [WIDEO]

Na telebimie przy rondzie Dmowskiego wyświetlany jest spot przedstawiający posłankę PiS Joannę Lichocką, która pokazuje środkowy palec. Materiał ten został sfinansowany przez Koalicję Obywatelską.

Na telebimie przy rondzie Dmowskiego na dawnym budynku Cepelii jest wyświetlany krótki film, której główną bohaterką jest posłanka PiS Joanna Lichocka pokazująca środkowy palec. Jej zdjęciu towarzyszy podpis: "PiS pokazał, co myśli o chorych na raka przekazując 2 miliardy na TVP". Po chwili pojawia się napis:"A prezydent na to..." i zdjęcie bijącego brawo Andrzeja Dudy.

Radio Kolor informuje, że za spot odpowiada Koalicja Obywatelska. Pod koniec materiału wideo wyświetlanego na telebimie przy rondzie Dmowskiego pojawia się informacja, że jest to materiał  komitetu wyborczego kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. 

Awantura o gest Lichockiej. Posłanka PiS tłumaczy, że nie zrobiła nic złego

Przypomnijmy, że Joanna Lichocka wywołała burzę w czwartek 13 lutego. Sejm głosował wówczas nad przyznaniem 2 miliardów złotych na media publiczne. Choć opozycja postulowała, aby przeznaczyć je na onkologię, decyzją większości posłów środki te trafią do TVP i Polskiego Radia. Po przemówieniu posłanki Joanny Lichockiej, która broniła dofinansowania mediów publicznych, na sali plenarnej rozległy się okrzyki: "Hańba". Kiedy wracała na swoje miejsce, posłanka PiS pokazała środkowy palec w stronę posłów opozycji. Pytana o swoje zachowanie tłumaczyła, że nie zrobiła nic złego, a tylko odsuwała włosy z policzka.

>>> "Środkowy palec dla opozycji?" Kontrowersje wokół gestu posłanki Lichockiej

Zobacz wideo
Więcej o: