Podpisano nową umowę na budowę odcinka S7 z Okęcia do Lesznowoli. Ma powstać w 26 miesięcy

Podpisano umowę na odcinek drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola. Na realizację inwestycji firma Polaqua ma 26 miesięcy.

Rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska w rozmowie z TVN Warszawa powiedziała, że "powtórny przetarg był efektem odstąpienia od umowy z poprzednim, nierzetelnym wykonawcą inwestycji". Pierwsza umowa z firmą Rubau została podpisana w sierpniu 2017 roku. W maju 2019 roku, ze względu na "brak mobilizacji po stronie wykonawcy" umowa została zerwana.

Podpisano umowę z nową firmą

Jesienią 2022 roku ma zakończyć się budowa sześciokilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko (Południowa Obwodnica Warszawy) do węzła Lesznowola (powiat piaseczyński). Fragment S7 będzie miał dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. W ramach budowy powstaną m.in. kładka pieszo-rowerowa czy urządzenia ochrony środowiska.

GDDKiA podpisała umowę z firmą Polaqua. Ta na realizację odcinka ma 26 miesięcy. Wartość inwestycji to 457,3 miliony złotych. 

Zadaniem wykonawcy będzie kontynuacja projektowania oraz uzyskanie nowej lub zamiennej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. (...) Po wybudowaniu trasy pozostaje uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie oraz oddanie nowej drogi do ruchu

- powiedziała w rozmowie z TVN24 Małgorzata Tarnowska.

Zobacz wideo Pędził 239 km/h drogą S7. Policji tłumaczył, że „lubi tak jeździć”. Za swoją brawurę zapłaci 500 zł. Zobacz wideo:
Więcej o:
Komentarze (23)
Podpisano nową umowę na budowę odcinka S7 z Okęcia do Lesznowoli. Ma powstać w 26 miesięcy
Zaloguj się
 • summienie

  Oceniono 18 razy 14

  dzięki za mapkę

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 21 razy 7

  Co na północ z trasą N-S to jest ważniejsze dla Warszawiaków bo to pozwoli szybciej jeździć przez miasto i je odkorkować!

 • mojamagna

  Oceniono 23 razy 3

  cały ruch z południowej części S7 i S2 będzie wjeżdżał do Warszawy szeroką S79 i utknie na Sasanki/ Marynarskiej. Ruch od strony Krakowa, Lublina, Wawra, Piaseczna zakorkuje Sasanki i Marynarską bo władze Warszawy śpią i nie zamierzają podłączyć tego miejsca choćby do Żwirki i Wigury.

 • jan.zaprawa

  Oceniono 2 razy 0

  Po co ta droga skoro ma powstać CPK? Wszystkie drogi powinny prowadzić właśnie tam.

 • a100

  Oceniono 8 razy -2

  Zamilcz płatna, antypolska świnio.

 • carolina_reaper

  Oceniono 18 razy -8

  Noo..jesli firma nazywa sie Polaqua to juz wiem , ze bedzie bryndza. Wszystkie firmy z "aqua" w nazwie to przekrety

 • tsa69

  Oceniono 37 razy -17

  Brawo PIS ,od czterech lat w końcu się coś buduje i to szybko. Za tuska wszystko było rozkradane i nic nie mogło powstać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX