Ewakuacja CH Promenada. "Wysłano maila z groźbą o podłożeniu bomby"

- Do CH Atrium Promenada wysłano maila z groźbą o podłożeniu bomby, że może dojść do eksplozji - powiedział funkcjonariusz policji. W piątek z galerii handlowej ewakuowano około 2 tys. osób. Inne centra również mogły otrzymać pogróżki.

W piątek około godz. 17:00 ewakuowano warszawskie Centrum Handlowe Promenada. Wyprowadzonych z budynku zostało około 2 tys. osób.

"Prawdopodobnie są to fałszywe alarmy"

Do CH Atrium Promenada wysłano maila z groźbą o podłożeniu bomby, że może dojść do eksplozji. W tej sytuacji dyrekcja zarządziła ewakuację

- powiedział w rozmowie z "Super Expressem" nadkom. Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji. Jak dodał funkcjonariusz, policja otrzymała informacje, że inne galerie handlowe również mogły otrzymać pogróżki.

Prawdopodobnie są to fałszywe alarmy, ale naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa, więc sprawdzamy dokładnie wszystkie zgłoszenia

- podkreśla nadkom. Florczak.

Ewakuowano również centra handlowe w innych miastach, m.in. w Bydgoszczy, Katowicach, Szczecinie i Lublinie. "Kurier Lubelski" zamieścił nagranie na Facebooku.

Wszystkie alarmy okazały się fałszywe i zostały odwołane.

Więcej o: