W tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej zginęła 15-letnia uczennica szkoły w Wawrze. "Ogromna strata"

Burmistrz Wawra złożył kondolencje rodzinie i przyjaciołom 15-letniej Klary, która wraz z mamą i 21-letnią siostrą zginęła w wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej. Turystki zostały przygniecione przez zerwany dach wypożyczalni nart, która okazała się być samowolą budowlaną. 15-latka była uczennicą jednej z wawerskich szkół.

"Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci 15-letniej Klary, uczennicy naszej szkoły oraz jej siostry i mamy, w wypadku do którego doszło w Bukowinie Tatrzańskiej" - napisał w piątkowym oświadczeniu burmistrz Wawra Norbert Szczepański. Nastolatka była uczennicą 8. klasy szkoły podstawowej nr 218 im. Michała Kajki w warszawskim Wawrze. 

Ofiara tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej była uczennicą szkoły w Wawrze. "Ogromna strata"

Wraz z całym zarządem dzielnicy oraz w imieniu wszystkich mieszkańców Wawra przekazuję wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom, łącząc się w bólu. To dla naszej społeczności ogromna strata

- napisał w oświadczeniu burmistrz Wawra. Zwrócił się też z apelem o uszanowanie czasu żałoby dla bliskich 15-latki i całej szkolnej społeczności. "Ferie to czas wypoczynku i radości, który został zakłócony przez tragiczne wydarzenie. Chcemy, by dzieci mogły przeżyć tę stratę w spokoju i z należytym szacunkiem" - podkreślił.

Oświadczenie w sprawie wydała też dyrekcja szkoły nr 218. Jak poinformowano, mimo trwających ferii w szkole trwają spotkania, podczas których uczniowie wspominają zmarłą koleżankę.

Do tragedii na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej doszło w poniedziałek 10 lutego. 15-latka wraz z mamą i 21-letnią siostrą została przygnieciona przez dach dach prowizorycznej budki, która - jak się później okazało - była zrobiona z naczepy tira obitej deskami i została postawiona bez stosownych pozwoleń. Zanim dach uderzył w turystki, przeleciał w powietrzu prawie 60 metrów. 15-latka i jej mama zmarły na miejscu, śmierć 21-latki stwierdzono w szpitalu. Świadkiem zdarzenia był m.in. ojciec i mąż ofiar, który został już przesłuchany przez śledczych. Rodzina przyjechała do kurortu w ubiegły weekend, było to ich pierwsze wyjście na narty. Wyciąg został wyłączony na kilka minut przed wypadkiem.

Zarzut samowoli budowlanej dla inwestora budki

Prokuratura w Zakopanem postawiła zarzut popełnienia samowoli budowlanej inwestorowi wypożyczalni na stoku narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej. Okazał się nim mieszkaniec Podhala, który dzierżawił teren, na którym stała prowizoryczna budka. Mężczyźnie grozi na razie do 2 lat więzienia, ale śledczy nie wykluczają postawienia w sprawie kolejnych zarzutów. - Elementy budowlane były wykonane niestarannie i bardzo prowizorycznie. W związku z tym przy porywach wiatru doszło do tragedii. Jeżeli byłaby to solidniejsza konstrukcja, to mogłoby nie dojść do tragedii. Niechlujstwo. Nie mam słów - mówił po zdarzeniu Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Więcej o:
Komentarze (30)
W tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej zginęła 15-letnia uczennica szkoły w Wawrze. "Ogromna strata"
Zaloguj się
 • 11krzych

  Oceniono 8 razy 6

  >Niechlujstwo. Nie mam słów - mówił po zdarzeniu Inspektor Nadzoru Budowlanego.
  Ale ponieważ na Podhalu wszyscy jesteście spokrewnieni, taki rzec by można "chów wsobny", to leśnicy nie potrafią złapać kłusowników a Nadzór Budowlany nie widzi samowolek.

 • topiramax

  Oceniono 14 razy 4

  Po prostu dzieciak. Nie ważne czyj uczeń. Nie powielajcie dla kasy tego artykułu z byle powodu. Dzieciaki i matka zginęły.

 • bozena_janes

  Oceniono 7 razy 3

  W mojej szkole też mieliśmy taki dramat, jako była nauczycielka doskonale rozumiem co czujecie, współczuję wszystkim zasmuconym i Rodzinie. To co się wydarzyło jest niesprawiedliwe, okropne.

 • typowynazista

  Oceniono 9 razy 3

  Tomasz Żegleń SZWAGROW-SKI ADRES 34-530 Bukowina Tatrzańska, ul. Wierch Rusiński
  NIP 7352501549 ; REGON 123083479

  W internecie nic nie ginie.

 • szabepio

  0

  Pisburdel jest przeogromny. Dotyczy kazdej dziedziny funkcjonowania tego kraju. Obstawili etaty swoimi miernymi ale wiernymi. Ale i po prostu instytucje po ich "reformach" są w rozkładzie. Zarowno nadzor budowlany gdzie np w malopolsce jest dwóch! Inspektorów. Zabraknie im życia żeby skontrolować 2% terenu.
  Albo sanepid. Zobaczcie skąd te afery z mięsem, padliną, salmonellą. To pisowy burdel się kłania. Podobnie jest w knf. Teraz afera Skąpiec" , okradziono tysiące ludzi, nikt nie ostrzegł, ale dziwne korupcyjne akcje tej instytucji w bankach Czarneckiego to i owszem. To padnie. Wywalą nas tez z ue za przejecie przez pis wladzy sądowniczej. Dlaczego pedofile w sutannach nie idą do pierdla? Bo kk to dzis tuba propagandowa pusbolszewii.

 • mtarczynski

  Oceniono 13 razy -1

  statystyka, co jakiś czas musi coś takiego się zdarzyć, pech jesli trafi na ciebie lub twoją rodzinę

 • 1stanczyk

  Oceniono 2 razy -2

  To jest cały czas ta sama co Mirosławcu, co w Smoleńsku nasza dumna sarmacka nie tyle nawet bezkarna co nierzadko, jak przez lata nie tylko na lamach portalu GW wynoszona do rangi np "patriotycznej odwagi" czy "przedsiębiorczości" bylejakość, którą widać i w naszej historii i w naszym kraju nieomal na każdym kroku.

  Nie co innego jak właśnie ta bylejakość była i do dzisiaj pewnie jest często w naszym kraju podstawą "zawodowego" czy "biznesowego" sukcesu, ktorego objawem jest powszechnie szanowana, niezależnie jakim sposobem osiągnięta, często dumnie demonstrowana (np posiadanym Porsche) zamożność.

  Właściciel tego barachła w roli wypożyczalni po prostu nie miał szczęścia, że akurat to dramatyczne nieszczęście "trafiło" na niego.

  I to nie oznacza rowniez, że nagle wszyscy posiadacze podobnego do tego budowlanego barachła "pójdą po rozum do głowy" by zapobiec podobnym przyszłym nieszczęściom.
  Bo to nie jest pierwszy tego typu wypadek.
  Poprzednie, najwyraźniej nie były wystarczająco tragiczne by cokolwiek zmienić

  Gdyby administracyjnie pozamykać i likwidować wszystko co jest dochodową tak albo inaczej niebezpieczną "prowizorką" w naszym kraju to nie byłoby to bez wpływu na naszą krajową jak do tej pory niezłą, na tle innych podobnych nam krajów, sytuacje ekonomiczną.

 • babciamarianna

  Oceniono 13 razy -5

  .
  Przy okazji "szkoły w Wawrze" wszyscy dowiedzieli się skąd była rodzina ...czy nie o to chodziło redaktorom ?
  .
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX