Poseł PiS Łukasz Schreiber chce uhonorować rodzinne miasto. Jedną z ulic stolicy chce nazwać "Bydgoską"

Łukasz Schreiber zaapelował do władz Warszawy o uhonorowanie Bydgoszczy w stolicy kraju. Poseł PiS proponuje, by nazwać jedną ze stołecznych ulic "Bydgoską".
Zobacz wideo

Jak podaje TVN Warszawa, polityk chce w ten sposób uhonorować setną rocznicę powrotu powrotu Bydgoszczy do Macierzy: 100 lat temu Bromberg ponownie stał się Bydgoszczą. Według posła Prawa i Sprawiedliwości powinno to być zauważone także w Warszawie.

Łukasz Schreiber złożył wniosek o uhonorowanie Bydgoszczy w Warszawie

Łukasz Schreiber w liście do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego napisał:

Bydgoszcz, ósme pod względem liczby ludności miasto w Polsce, w tym roku obchodzi setną rocznicę powrotu do Macierzy. W styczniu 1920 roku do Bydgoszczy wkroczyły oddziały Frontu Wielkopolskiego z gen. Józefem Dowborem-Muśnickim na czele, a Bydgoszcz została włączona w granice odrodzonej Rzeczpospolitej. Data ta jest znacząca zarówno dla ponad 350 tysięcy bydgoszczan, jak i dla naszej Ojczyzny.

Poseł, który urodził się w Bydgoszczy, ubolewa, że kilka miast z dawnego województwa bydgoskiego ma swoje ulice w stolicy, a sama Bydgoszcz nadal nie. Dla przykładu wymienił ulice Inowrocławską, Nakielską czy Tucholską. - Należy podkreślić, iż bydgoszczanie wspierali odbudowę stolicy - to właśnie z Bydgoszczy przekazywano znaczący wkład na Społeczny Fundusz Odbudowy Stolicy - dodał Łukasz Schreiber.

Poza Bydgoszczą z miast wojewódzkich, które nie posiadają swojej ulicy w Warszawie wymienia się także Łódź, Szczecin, Olsztyn, Opole i Gorzów Wielkopolski. Wnioskiem polityka zajmie się prezydent Trzaskowski, który skieruje pismo pod głosowanie rady miasta lub do komisji nazewnictwa. O nadanie nazwy ulic może zawnioskować każdy. W banku nazw ulic czeka już ponad sto wcześniej zgłoszonych propozycji.

Więcej o:
Komentarze (38)
Poseł PiS Łukasz Schreiber chce uhonorować rodzinne miasto. Jedną z ulic stolicy chce nazwać "Bydgoską"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 21 razy 17

  Będzie dostępna ulica Bydgoska dla wszystkich? Bo żona pana posła to taka jakaś dziwna jest. "Won z mojego miasta" do dziewczyny z torebką w kolorach tęczy..

 • tigr

  Oceniono 19 razy 15

  Pośle prawy i sprawiedliwy, narodowo i po katolicku wyklęty, nie mam nic przeciwko Bydgoszczy i bydgoszczanom ale może tak przenieście sobie stolicę do największego miasta w którym wygraliście wybory i rządzicie - to chyba Otwock będzie - i tam sobie nazywajcie ulice, place i kosmodromy jak chcecie... Warszawa ma swój samorząd i swojego suwerena, który co wybory pokazuje wam palec lichocki. Oczywiście ów palec pokazuje tylko grzebiąc w oku, ze zdumienia, że można być aż tak głupim, żeby na was głosować.

 • plobywatel

  Oceniono 17 razy 13

  Poszedłbym dalej. Dla każdego posła PIS ulica z nazwą jego miejscowości w Warszawie.
  Załatwmy to raz na zawsze. Tak mi dopomóż PIS.

 • boshary

  Oceniono 15 razy 13

  Panie Schreiber jak tam żona? Wyp........a już obcokrajowców z polski?

 • gryfb

  Oceniono 13 razy 11

  Tak przy okazji panie Schreiber, pan zapyta żony czy "Schreiber" to aby rdzennie polskie nazwisko?
  Bo ona jakieś tam fumy ma do obcych czy cuś...

 • lob2

  Oceniono 13 razy 9

  Nie macie na co pieniędzy wydawać?????? Chcesz zmieniać o z pieniędzy własnych.Polska ma już dość zmian ulic,pomników,miesięcznic.Zabierzcie się wszyscy za poważną robotę a nie za takie głupstwa.

 • 1docentpj

  Oceniono 11 razy 9

  No to się chłop zapisze w historii że ho ho !
  Ciekawe czy to sam wymyślił czy w szerszym gronie pissotłuków ?

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 9 razy 7

  Warszawiacy jeżdżą do Bydgoszczy, gdy wszystkie sklepy mają poobrażane, ... po sam Żoliborz.

 • sztucznypolak

  Oceniono 13 razy 7

  "nie posiadają swojej ulicy w Warszawie wymienia się także Łódź"
  A Łucka?
  ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX