Wawer. Pijany 13-latek w autobusie. Straż miejska: Z trudem stał o własnych siłach

We wtorek wieczorem autobus miejski kończył kurs na ul. Płowieckiej. Kierowca wyprowadził z pojazdu chwiejące się dziecko. Okazało się, że 13-latek był tak pijany, że z trudem stał o własnych siłach.

Jak informuje straż miejska, we wtorek ok. godz. 20:00 na ul. Płowieckiej patrol straży miejskiej zauważył kierowcę autobusu wyprowadzającego chwiejącego się chłopca, który nie za bardzo wiedział, gdzie jest. Czuć było od niego alkohol. Strażnicy ustalili, że nastolatek ma 13 lat i wezwali policję. Chłopak przyznał, że pamięta tylko, iż pił z kolegą na Grochowie.

Spożywanie alkoholu przez nieletnich świadczy o ich demoralizacji

Mogę potwierdzić, że dziecko było nietrzeźwe

- powiedziała w rozmowie z polsatnews.pl asp. Katarzyna Puszczyk z biura prasowego Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VII. Dodała, że "nie możemy od razu piętnować nieletniego". Policja na razie nie ujawnia więcej szczegółów zdarzenia.

Sprawą zajmie się wydział ds. nieletnich, a także Sąd Rodzinny i Nieletni, ponieważ, zgodnie z polskim prawem, spożywanie alkoholu przez nieletnich świadczy o ich demoralizacji.

Pijana 10-latka na placu zabaw. Jak do tego doszło?

Więcej o:
Komentarze (3)
Pijany 13-latek w autobusie miejskim. Straż miejska: Z trudem stał o własnych siłach
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 12 razy 10

  Jedno jest pewne. Im wcześniej się zacznie "przygodę" z alkoholem tym łatwiej się uzależnić. Statystyki są bezwzględne w tym temacie. Centralny układ nerwowy też nie wytrzymuje starcia w bardzo młodym wieku z procentami.

 • mxx01

  Oceniono 1 raz 1

  No i co, ferie są więc szkoły nie zawali

 • fajnybrat

  Oceniono 5 razy -1

  Bezstresowe wychowanie czyli "róbta co chceta" w praktyce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX