Warszawa. Na moście Poniatowskiego staną fotoradary. Odcinkowego pomiaru prędkości nie będzie

Na moście Poniatowskiego staną cztery fotoradary. Choć początkowo planowano, że zamontowane zostaną tam urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości, drogowcy zmienili założenia projektu. Stało się tak po drugim unieważnieniu przetargu na zakup takich urządzeń.

Montaż urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości na wiadukcie i moście Poniatowskiego zainicjował prezydent Warszawy. Aby mogło się to wydarzyć, rozpisano przetarg na zakup urządzeń, ale dwukrotnie go unieważniono. Zarząd Dróg Miejskich otrzymał tylko jedną ofertę (wycenioną na ponad 5 mln zł), która znacząco przekraczała budżet (1,9 mln zł) oraz koszt podobnych urządzeń kupowanych dotychczas przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego (1,6-2,2 mln zł).

"Nie bez znaczenia jest też niewielka liczba takich urządzeń w skali kraju i długa przerwa w ich zamówieniach, co nie służy konkurencyjności. To doprowadziło do sytuacji, że wymagane dla takiego sprzętu certyfikaty (m.in. z Głównego Urzędu Miar) posiada tylko jedna firma w Polsce" - czytamy w komunikacie ZDM.

>>> Polskie przejścia dla pieszych są śmiertelnie niebezpieczne:

Fotoradary na moście Poniatowskiego. Trwają rozmowy z GITD i konserwatorem zabytków

Po dwukrotnym unieważnieniu przetargu drogowcy zmienili strategię. Postanowili, że zamiast urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości na moście i wiadukcie Poniatowskiego staną cztery fotoradary. Pojawią się one w najbardziej niebezpiecznych miejscach przeprawy, m.in. na łuku w rejonie przystanków tramwajowych przy Wisłostradzie. ZDM zauważa, że będą one tańsze niż urządzenia, z których zrezygnowano, a ich montaż powinien nastąpić szybciej. Sprawa jest w toku. Opinię na temat planowanych zmian w projekcie wyda GITD i konserwator zabytków.

Więcej o:
Komentarze (42)
Warszawa. Na moście Poniatowskiego staną fotoradary. Odcinkowego pomiaru prędkości nie będzie
Zaloguj się
 • n_i_k

  Oceniono 28 razy 10

  Przydałby się jeszcze odcinkowy pomiar na Siekierkowskim. Tam dopiero są wyścigi a nie ma tygodnia bez wypadku.

 • wasaty_janusz

  Oceniono 11 razy 3

  czemu tylko 4 a nie 14...? nie ograniczajmy sie

 • jaszmije_smukwijne

  Oceniono 14 razy -2

  Ja tylko przypomnę, że cała afera z Mostem Poniatowskim wybuchła po śmiertelnym wypadku rowerzystki, która jadąc (nieprawidłowo) po wąskim chodniku i mijając pieszych wpadła tuż pod samochód prawidłowo jadący 50 km/h.
  Aktywiści uwielbiają podnosić argument o wypadku nie dodając, że winna była sama rowerzystka, a kierowca nie mógł w żaden sposób go uniknąć (chyba tylko, gdyby jechał z prędkością 0 km/h).

 • lukasub

  Oceniono 28 razy -2

  Te fotoradary to jak pokazanie przez roweroekooszołomów faka całemu społeczeństwu. Żeby jeszcze jeździli tymi rowerami ale przecież od października ich nie ma pochowali sie gdzieś i tylko knują jak dowalić innym

 • darek8125

  Oceniono 32 razy -2

  po raz kolejny artykuł jak " upier.. życie kierowcom", nie dostyć że wszędzie stawiają słupki żeby nam uniemozliwić parkowanie, albo złodziejskie parkomaty albo wszedzie zakazy parkowania -wjazdu.itd......w WARSZAWIE TO KIEROWCA JEST -WROGIEM PUBLICZNYM NR. 1. NIECH TEN PASOŻYTNICZY SQUR.. ....TRZASKOSZKI ZROBI DARMOWĄ KOMUNIKACJE, TO SIĘ SYTUACJA TROCHĘ POPRAWI W TYM DZIADOWSKIM KRAJU.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 44 razy -2

  Niech wszyscy jadą tym mostem 40 km/h bo może znów jakiś rowerzysta święta krowa zażyczy sobie zjechać nagle na jezdnię i wpaść ci pod koła.
  Dzikie, sprzeczne z przepisami wybryki rowerzystów na mieście są chronione przez ZDM.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 11 razy -3

  Jak działa ZDM?
  Na zapleczu hotelu Etap przy ul Zagórnej w zatoczce był miniparking na kilka samochodów.
  Kilka dni temu zatoczkę "wyrównano", parking przyłączono do chodnika (gdzie zresztą nikt nie chodzi) i dla pewności obstawiono słupkami.
  Komu ten parking na 5 pojazdów przeszkadzał?
  Tylko sabotażystom i szkodnikom z ZDM.

 • epik73

  Oceniono 7 razy -3

  100km/h to chyba tylko w nocy bo w ciągu dnia średnia prędkość prędkość to ok 30/h

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 35 razy -3

  Fotoradary na drodze, gdzie jest permanentny korek. Gratulacje dla debilizmu tzw. aktywistów miejskich.
  Pierwsze, co trzeba zrobić, to jest wyłączenie mostu z jakiegokolwiek ruchu rowerowego: chodnikiem czy jezdnią. Rowerkowcy mają tuż obok superwygodną przeprawę Łazienkowskim albo Świętokrzyskim. Nie ma sensu, by jeździli mostem, którego główną funkcją jest zbiorowa komunikacja.
  Aha, i bardzo poproszę o drastyczne progi zwalniające na DDRach w okolicach CMK i tamtejszego metra. Już parę kasków rowerowych zapoznało się z rowerowymi pompkami i moim parasolem. Jak zwykle ofiarami padły też niczemu niewinne szprychy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX