Mężczyzna wpadł do Wisły w Warszawie. Policjantom udało się go wyciągnąć przy moście średnicowym

Policjanci z Komisariatu Rzecznego w Warszawie po kilku minutach wyłowili z Wisły mężczyznę, który wpadł do wody w okolicach mostu Poniatowskiego. Poszkodowany został zabrany na pokład jednostki kilkaset metrów dalej, przy moście średnicowym.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło w poniedziałek 10 lutego około godziny 10. Zdarzenie zostało zaobserwowane przez dyżurnego na kamerach monitoringu. Dzięki temu patrol policji uzyskał dokładne wskazówki na temat tego, gdzie aktualnie znajduje się poszkodowany.

Mężczyzna wpadł do Wisły - z objawami hipotermii został przewieziony do szpitala

"Mężczyzna coraz częściej i na dłużej znikał pod taflą wody. Woda o temperaturze zaledwie kilku stopni błyskawicznie odbierała siły walczącemu o życie. Policjanci w ciągu zaledwie pięciu minut dopłynęli do tonącego. W ciągu kolejnych minut mężczyźnie została udzielona pierwsza pomoc" - napisano w komunikacie policji.

Młody mężczyzna został okryty kocem termicznym i poczęstowany ciepłą herbatą z cukrem. Po wyjściu z jednostki poszkodowany o własnych siłach przeszedł do karetki pogotowia ratunkowego. Mężczyzna z objawami hipotermii trafił do szpitala.

Jak podaje Komisariat Rzeczny Policji jest to kolejny wypadek w ostatnich dniach na Wiśle w Warszawie. "Apelujemy o ostrożność podczas przebywania nad wodą i spacerów po warszawskich bulwarach oraz wędkowania. Woda w Wiśle ma wysoki poziom, więc i nurt jest silny. Temperatura wody to kolejne zagrożenie - objawy hipotermii pojawiają się błyskawicznie utrudniając walkę z nurtem i falami" - ostrzegają policjanci.

Więcej o:
Komentarze (11)
Mężczyzna wpadł do Wisły w Warszawie. Policjantom udało się go wyciągnąć przy moście średnicowym
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 13 razy 11

  Powiedzenie że facet miał WIĘCEJ szczęścia niż rozumu, nabiera w tej sytuacji szczególnego znaczenia... :-))

 • starykawaler35

  Oceniono 13 razy -3

  Ale jak to??
  Przecież jest susza i katastrofalnie niski poziom rzek...Wisła po kolano a on się topił????
  Trzeba wezwać Gretę ,zeby wyjaśnić skąd ta woda w Wiśle...
  Chyba że to nie była woda a ekstrementy

 • beton44

  Oceniono 28 razy -12

  Co to za brednie z tym wysokim poziomem wody w Wiśle - przecie jest Globalne Ocieplenie, susza i Polska wysycha - NPK - ogarnij się !!!

 • awitold4

  Oceniono 26 razy -18

  No tak, pod rządami Czaskoskiego ludzie zaczynają skakać z mostów. Pewnie czysciciele wyrzucili go z rodzinnego domu albo pękła rura i gorąca woda zalała mu maltanczyka. Jak prezydentem stolicy był pan prezydent Lech Kaczyński to nikt się z niczego nigdzie nie musiał rzucać. ..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX