Nie żyje 10-latka potrącona na pasach w Żyrardowie. Jej 3-letni brat w stanie ciężkim. Apel policji

Nie żyje 10-letnia dziewczynka, która wraz z 3-letnim bratem i mamą została potracona na przejściu dla pieszych w Żyrardowie. Chłopiec wciąż jest w stanie ciężkim. Policja prosi o kontakt wszystkich świadków wypadku.

10-latka, która w niedzielę została potrącona na przejściu dla pieszych w Żyrardowie, we wtorek wieczorem zmarła w szpitalu - podaje Polsat News. Jak opisywaliśmy, w niedzielę w południe wraz z mamą i 3-letnim bratem przechodziła przez przejście dla pieszych przy ulicy 1-go Maja w Żyrardowie. Potrącił ich 74-letni kierowca samochodu osobowego. Mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR, który przetransportował dzieci do warszawskiego szpitala. 

Żyrardów. Nie żyje 10-latka potrącona przez samochód. Jej 3-letni brat jest ciężko ranny

Stan 3-letniego brata dziewczynki wciąż jest określany jako ciężki. - Nie mamy informacji, żeby ulegał zmianie. Stan matki obojga dzieci jest stabilny - powiedziała Polsatowi prokurator rejonowa w Żyrardowie Joanna Jackowska. Na przejściu, na którym doszło do wypadku, nie ma sygnalizacji świetlnej. Z pierwszych ustaleń wynika, że sprawca wypadku nie zauważył rodziny przechodzącej przez pasy. Reporter "Wyborczej Warszawa" po zdarzeniu relacjonował, że w okolicach przejścia dla pieszych znajdowały się pozostałości po hulajnodze i małym rowerku, którymi najprawdopodobniej przemieszczały się dzieci.

Na razie trwa ustalanie okoliczności wypadku i przesłuchiwanie świadków. Śledztwo toczy się w sprawie, a nie przeciwko 74-kierowcy kierowcy. Dotychczas nie postawiono mu zarzutów. Policja z Żyrardowa prosi o kontakt wszystkie osoby, które widziały wypadek.

Każdy, kto widział to zdarzenie, proszony jest o kontakt z prowadzącym postępowanie mł. asp. Dariuszem Tomaszewskim z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, tel. 46/858 22 34, lub z dyżurnym jednostki, tel. 46/858 21 00. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc

- apelują funkcjonariusze. Za spowodowanie nieumyślnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym kierowcy grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. 

>>> "Śmierć czyha na pasach". Polskie przejścia dla pieszych są bardzo niebezpieczne:

Zobacz wideo
Więcej o: