Warszawa. Policja zatrzymała grupę nastolatków. "Interesowali się przeprowadzeniem zamachu"

Policjanci z Warszawy zatrzymali czterech nastolatków w wieku od 15 do 17 lat podejrzanych o planowanie zamachu na jedną z warszawskich szkół. Zostali namierzeni przez funkcjonariuszy specjalizujących się w cyberprzestępczości.

Nastolatkowie pochodzą z Warszawy i okolic. Zostali zatrzymani pod koniec ubiegłego tygodnia, w nocy z czwartku na piątek. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji przekazał, że zatrzymani "interesowali się przeprowadzeniem zamachu".

Grupa nastolatków zatrzymana przez policję. Mieli planować zamach na jedną ze szkół

- W internecie odnalezione zostały informacje, które mogły wskazywać na realne zagrożenie bezpieczeństwa w jednej z warszawskich szkół - powiedział asp. Mrozek w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową. - Bardzo wyraźnie było widać ich fascynację takimi zdarzeniami i osobami, które doprowadziły do zamachów terrorystycznych poza granicami kraju, między innymi w Stanach Zjednoczonych - dodał. Jak precyzuje RMF FM, chodziło m.in. o aktywne udzielanie się na forach internetowych i wchodzenie na profile osób, które w przeszłości przeprowadziły ataki terrorystyczne w szkołach. 

Policjanci zatrzymali nastolatków w nocy z czwartku na piątek. Wobec dwóch sąd zdecydował o zastosowaniu środków zapobiegawczych. Jeden z nastolatków trafił do schroniska dla nieletnich, drugi został objęty dozorem kuratora.

Więcej o:
Komentarze (8)
Warszawa. Policja zatrzymała grupę nastolatków. "Interesowali się przeprowadzeniem zamachu"
Zaloguj się
 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 13 razy 7

  Nie pojmuję co ma wspólnego interesowanie się zamachami z ich planowaniem. Policjanci też oglądają nadzwyczaj często "Brudnego Harrego" i nikt ich nie aresztuje za planowanie tego co się w Policji nazywa eufemistycznie "przekroczeniem uprawnień" a tak naprawdę jest czystym bandytyzmem! Na dodatek ten bandytyzm w Policji nie jest rzadkością a raczej regułą co pokazała choćby sprawa Igora S. z Wrocławia.

 • kixx

  Oceniono 10 razy 6

  Strach napisać co się myśli o tym aresztowaniu.
  Jeszcze przyjdą do domu nocą, kolbami w drzwi załomocą...

 • misio-kicio

  Oceniono 4 razy 4

  Historia dra Kwietnia się powtarza? Zapuszkują chłopaków, którzy w chwili frustracji powiedzieli lub napisali: ja chcę rozp...lić tę szkołę.
  @kixx - tak może się zdarzyć.

 • ver1.0

  Oceniono 5 razy 3

  W sprawie toczy się postępowanie, wiec jak zwykle czytamy informacje szczątkowe. Za samo przeglądanie neta nikogo się nie wsadza za kratki. Musiała nastąpić sytuacja w której doszło do zakupu matriałów lub bezpośredniego ujawnienia planu działania. Aresztowania miały pewnie charakter prewencyjny. Gdybyście wiedzieli, że goście na rogu ustalili datę wysadzenia waszego domu to byście nie reagowali? A tu jest jeszcze większe zagrożenie.

 • rejestr_przesuwny

  Oceniono 1 raz 1

  Akurat tutaj jestem zwolennikiem dmuchania na zimne. Lepsze to niż płacz gdyby gimbaza naprawdę odpaliła ładunek.

 • tao-te

  Oceniono 3 razy -3

  Polska Policja od lat robi z żartów głupich dzieciaków terrorystów a z palaczy skrętów dealerów narkotykowych , jest im to potrzebne do statystyki , można za to dostać nagrodę i lepszy dodatek służbowy i tyle w temacie zamachów w Polsce :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX