Warszawa. Policja zatrzymała grupę nastolatków. "Interesowali się przeprowadzeniem zamachu"

Policjanci z Warszawy zatrzymali czterech nastolatków w wieku od 15 do 17 lat podejrzanych o planowanie zamachu na jedną z warszawskich szkół. Zostali namierzeni przez funkcjonariuszy specjalizujących się w cyberprzestępczości.

Nastolatkowie pochodzą z Warszawy i okolic. Zostali zatrzymani pod koniec ubiegłego tygodnia, w nocy z czwartku na piątek. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji przekazał, że zatrzymani "interesowali się przeprowadzeniem zamachu".

Grupa nastolatków zatrzymana przez policję. Mieli planować zamach na jedną ze szkół

- W internecie odnalezione zostały informacje, które mogły wskazywać na realne zagrożenie bezpieczeństwa w jednej z warszawskich szkół - powiedział asp. Mrozek w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową. - Bardzo wyraźnie było widać ich fascynację takimi zdarzeniami i osobami, które doprowadziły do zamachów terrorystycznych poza granicami kraju, między innymi w Stanach Zjednoczonych - dodał. Jak precyzuje RMF FM, chodziło m.in. o aktywne udzielanie się na forach internetowych i wchodzenie na profile osób, które w przeszłości przeprowadziły ataki terrorystyczne w szkołach. 

Policjanci zatrzymali nastolatków w nocy z czwartku na piątek. Wobec dwóch sąd zdecydował o zastosowaniu środków zapobiegawczych. Jeden z nastolatków trafił do schroniska dla nieletnich, drugi został objęty dozorem kuratora.

Więcej o: