Warszawa. Śmierć pacjenta w szpitalu Czerniakowskim. 71-latek spędził 18 godzin na SOR-ze

71-letni mężczyzna zmarł w zpitalu Czerniakowskim, w którym przebywał przez około 18 godzin. Mimo zleconej pilnej konsultacji lekarskiej mężczyzna nie został przetransportowany do innej placówki. Śledztwo w sprawie śmierci pacjenta prowadzi prokuratura i policja.
Zobacz wideo

Jak podaje Tvnwarszawa.pl, we wtorek 21 stycznia około godziny 3 w nocy 71-letni mężczyzna trafia na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Czerniakowskiego przy ul. Stępińskiej w Warszawie. Pan Jacek został tam skierowany przez lekarza z Nocnej Pomocy Lekarskiej, znajdującej się przy ul. Romera na warszawskim Ursynowie.

71-latek zmarł w szpitalu Czerniakowskim. Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci prowadzi policja i prokuratura

- Mój teść, Jacek, uskarżał się na ból wokół osi ciała na poziomie brzucha i kręgosłupa lędźwiowego. Ja osobiście dojechałem około godziny 8 i pozostałem tam do końca - mówi w rozmowie z dziennikarzami Krzysztof. Lekarze stwierdzili, że starszy mężczyzna ma kolkę nerkową i podali mu leki przeciwbólowe.

Pierwsze badanie obrazowe (USG) zostało wykonane dopiero około godziny 13:30. W opisie miała znaleźć się informacja o 10-centymetrowym tętniaku na aorcie brzusznej, z powodu której zalecono "pilną konsultację z chirurgiem naczyniowym". Taki lekarz nie był jednak dostępny w szpitalu. Chory miał zostać przetransportowany do innego szpitala z tą specjalizacją.

- Mimo to, nie został przewieziony. Pani chirurg, która nas przejęła po interniście powiedziała, że trzeba wykonać tomografię z kontrastem. Badanie było wykonane około godziny 14:30. Co ciekawe, powiedziano nam, że na opis będziemy czekać kilka godzin, bo nie ma lekarza radiologa, który opisuje badania - mówi dalej rodzina ofiary. Wynik gotowy był dopiero po godzinie 20. Pół godziny później stan pacjenta się pogorszył, a chory trafił na OIOM. Po godzinie lekarze poinformowali rodzinę o śmierci 71-latka.

Sprawą zajmie się policja oraz prokuratura. Prowadzone jest śledztwo w sprawie narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez niewdrożenie odpowiedniego leczenia i nieumyślne spowodowanie śmierci pacjenta. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci mężczyzny było pęknięcie tętniaka aorty.

W komentarzu na pytanie dziennikarzy TVN Warszawa szpital ocenił swoje działania jako prawidłowe i nie przyznaje się do błędu. Rzecznik placówki nie odpowiedział na zarzuty ze strony rodziny.

Więcej o:
Komentarze (127)
Warszawa. Śmierć pacjenta w szpitalu Czerniakowskim. 71-latek spędził 18 godzin na SOR-ze
Zaloguj się
 • wejsunek47

  Oceniono 134 razy 114

  i tego samego serdecznie życzę wszystkim wyborcom PIS dumnym z przekopu,kosmodromu w Radomiu i bycia potęgą lotniczą F35 i oczywiście zawierzonym matce boskiej częstochowskiej....

 • egalite11

  Oceniono 99 razy 91

  Postępowanie z pacjentami na SOR to jest stosunek państwa do obywateli tych najsłabszych bo chorych. Nie lepiej jest na oddziałach szpitalnych. I jest coraz gorzej. To państwo czyli rządy a szczególnie ten ostatni pokazują pogardę ludziom chorym i starszym. Ten rząd woli dawać paniom i panom miernym ale wiernym ogromne pensje, panienki z NBP, CPK czy karuzela prezesów nieudaczników po kilku miesiącach biorących niejednokrotnie milionowe odprawy a brak pieniędzy dla Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Piękna nazwa prawda SOR a na nich umierają ludzie nie doczekawszy się pomocy. TEMU RZĄDOWI NIE BRAKUJE PIENIĘDZY NA OCZERNIANIE LEKARZY, SĘDZIÓW, TVPIS, PROPAGANDĘ, MILIARDÓW NA RYDZYKA I KK ITD. TO POTWORNE DRAŃSTWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • arytea

  Oceniono 95 razy 89

  Cudownie, niech PIS dołoży więcej pieniędzy na samoloty kosztem służby zdrowia...

 • lkolesio

  Oceniono 72 razy 70

  Państwo z pustaka . Wyborców tych szmaciarzy załadować w kibitki i za Ural. Polacy to przekupne i postniewolnicze społeczeństwo, które żyje nierealnymi obietnicami bolszewików rujnujących kraj. Musi też być trzymane za pysk i musi nienawidzić, żeby żyć. Taki tłum nieświadomych siebie mylnie nazywany narodem nie wyjdzie na ulice bronić demokracji bo nie zauważy, że zniknęło coś czego nie rozumieją i nie potrzebują.

 • sztucznypolak

  Oceniono 64 razy 62

  Sieć szpitali, czyli reforma szpitali wedlug PiSu.
  Jak cie posadza na SORze, to tam sieć (forma rozkazujaca czasownika siedzieć) az zdechniesz.

 • cozano

  Oceniono 62 razy 60

  Z jednej strony PiS ma pilniejsze wydatki niż służba zdrowia, przecież przekop Mierzeji Wiślanej czeka, podobnie rozbudowa lotniska w Radomiu, budowa największego lotniska w Europie w Baranowie, i wiele innych repolonizujących projektów. Z drugiej strony nasi obecni władcy walczą ze zbyt szybko starzejącym się społeczeństwem, czego pozytywne wyniki widać w skracającej się od paru lat średniej życia w Polsce.

 • monodeluxe

  Oceniono 52 razy 48

  Nam chińska grypa nie potrzebna, wystarczy trafić na SOR...

 • rozsadek5

  Oceniono 55 razy 47

  Działania prawidłowe.... nie wierzę.
  Po zdiagnozowaniu tętniaka czekali na opis?
  Specjalista nie potrzebuje opisu wystarczy CD, pacjent powinien w trybie natychmiastowym zostać przewieziony na stół operacyjny, tyle w temacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX