Most południowy otrzyma imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Radni są "za", WOŚP ostrzega

Rada Dzielnicy Wawer podjęła decyzję, aby patronem mostu południowego, łączącego Wawer z Wilanowem, była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Teraz inicjatywa czeka na zatwierdzenie przez Radę m.st. Warszawa.

W środę Rada Dzielnicy Wawer po burzliwej dyskusji podjęła decyzję, aby patronem mostu południowego w Warszawie, łączącego Wawer z Wilanowem, była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z inicjatywą tą wyszli radni z Koalicji Obywatelskiej.

WOŚP - wielkie, coroczne od prawie 3 dekad, zbiorowe dzieło dobroczynne milionów Polaków, niemające sobie równych na całym świecie i tak szeroko już znane, zasługuje na pomnik wielkości jednego z mostów w stolicy Polski!

- napisał na Facebooku Przewodniczący Rady Dzielnicy Wawer Michał T. Żebrowski.

Wpis spotkał się w dużej mierze z pozytywnymi komentarzami użytkowników portalu. "To mądry i szlachetny pomysł. Brawo", "Jako mieszkanka Wawra byłabym zaszczycona", "Idea wspaniała, a dzieci, Wolontariusze Orkiestry uradowane z tego pomysłu. Hołd wspaniałej inicjatywie i ofiarności Polaków" - pisali internauci.

"Zalecamy odstąpienie od pomysłu, jeśli ma on wywołać lokalny konflikt i polityczny spór"

Pozytywnie nastawiona jest również Fundacja WOŚP, jednak stawia inicjatorom pomysłu jeden warunek.

Zawsze z zaszczytem przyjemy inicjatywy oficjalnego nadania imienia WOŚP jakiemuś ważnemu miejscu w mieście. Jednak zawsze mamy też jedną uwagę. Zalecamy odstąpienie od pomysłu, jeśli ma on wywołać lokalny konflikt i polityczny spór. Orkiestra ma łączyć, a nie być powodem do kłótni. Prosimy więc zwyczajowo inicjatorów takich zdarzeń, aby zorientowali się na ile są w stanie bezkonfliktowo przeprocesować cały pomysł. I jeśli jest ryzyko, że to się nie uda, lepiej nie podejmować takich starań

- przyznaje w rozmowie z "Polska Times" Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP.

>>> WOŚP pomaga dzieciom. Jaki sprzęt dla szpitali kupuje? Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (231)
Most południowy otrzyma imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Radni są "za", WOŚP ostrzega
Zaloguj się
 • barakuda62

  Oceniono 96 razy 78

  Pazernych i Skorumpowanych zadowoliłby wyłącznie most kosiciela brzózek smoleńskich😁

 • lkolesio

  Oceniono 81 razy 65

  Czarni i pisiory będą przeciw, oni zawsze są przeciwko normalności i rozsądkowi, jak to prymitywy.

 • kac

  Oceniono 76 razy 54

  Jaki konflikt? Kto normalny by się takiej nazwie sprzeciwiał??
  Zawsze będzie jakiś margines, któremu coś nie pasuje, nie ma co się tym przejmować.

 • marti-32

  Oceniono 62 razy 50

  ja bym chciała tej nazwy... jeszcze jak w Niemczech mieszkałam to jeżdżąc autobusem w Łodzi na przystanku zawsze coś wrzuciłam do puszki.... WOŚP bardziej się stara o ludzi, niż obecne rządy

 • qqracza

  Oceniono 72 razy 46

  Bardzo mądra wypowiedź Fundacji WOŚP. Szczególnie w zestawieniu z wszędobylskim nadawaniem imion oraz budowaniem pomników nieżyjącego prezydenta. Ogólnie nie lubię Orkiestry, można pomagać ciszej, ale tutaj chylę czoła. Tak właśnie definiuje się mądrość.

 • wawka3791

  Oceniono 56 razy 42

  Uff, całe szczęście! Bo już myślałem że nazwą go im. Błogosławionego Łona Jadwigi Co Wydało Na Świat Dwóch Takich Który Nienawidzą Polacy

 • elprot

  Oceniono 60 razy 40

  W pewnym szpitalu w Gdańsku, jest oddział kardiochirurgii dziecięcej im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I nie przypadkiem tak sie nazywa. Większość nowoczesnego sprzętu pochodzi właśnie od orkiestry.

 • ukos

  Oceniono 55 razy 33

  Jest taka Prawa i Sprawiedliwa opinia (suchajcie tylko jaka suszna!), że im ważniejsza trasa mostowa (cała, sam most to niesrawieliwie mało!) w Warszawie, tym bardziej powinna ona nosić imię PanPrezydętaPrefesuraDogturaTysiomdzleciaZjintegrowanegoBezSpacji, znanego przede wszystkim z tego, że jako jedyny prezydent Warszawy po restytucji samorządu nie tylko nie zbudował żadnego mostu, ale nawet nie potrafił przeprowadzić przetargu na jego projekt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX