Poznawał kobiety na portalach randkowych i pożyczał pieniądze na leczenie. Wyłudził ponad 100 tys. zł.

Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który wyłudzał od zapoznanych przez internet kobiet pieniądze. W ten sposób oszust przywłaszczył sobie ponad 100 tys. złotych. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Bielan zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie i przywłaszczenie ponad 100 tys. złotych od kobiet, które poznał za pośrednictwem portali randkowych. 31-latek najpierw zdobywał ich zaufanie, a później prosił o pożyczkę na założenie własnej firmy lub leczenie członka rodziny. Kiedy ją dostał, znikał z gotówką.

Do zatrzymania oszusta doszło na początku tygodnia. Zostały mu postawione zarzuty przywłaszczenia mienia oraz doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w warunkach recydywy. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności. 31-latek poszukiwany był listem gończym za oszustwa popełnione w przeszłości, więc najbliższe 2 lata spędzi w zakładzie karnym.

>>> Policjanci CBŚP zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który metodą "na wnuczka" wyłudził 90 tysięcy złotych od 94-letniej mieszkanki Warszawy. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: