Warszawa. Ośmioletni chłopiec potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Myśliborskiej

Ośmioletni chłopiec został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Myśliborskiej i Mehoffera na Białołęce. Trafił do szpitala. Na razie nie wiadomo, czy w chwili wypadku kierowca samochodu miał zielone światło.

W czwartek około godziny 17 na skrzyżowaniu ulic Myśliborskiej i Mehoffera ośmioletni chłopiec został potrącony przez osobowego opla - podaje TVN Warszawa. Podkomisarz Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji przekazał, że chłopiec został przewieziony do szpitala.

Białołęka. Ośmiolatek potrącony na przejściu dla pieszych

Nie podano, w jakim stanie jest ośmiolatek. Przyczyny wypadku wyjaśnia policja. Przejście dla pieszych, na którym doszło do wypadku, jest dobrze oznakowane i wyposażone w sygnalizację świetlną. Z informacji portalu Warszawawpigulce.pl wynika, że ośmiolatek przechodził przez pasy bez opieki rodziców. Na razie nie wiadomo, czy w chwili zdarzenia kierowca samochodu miał zielone światło.

>>> "Śmierć czyha na pasach".Polskie przejścia dla pieszych są bardzo niebezpieczne:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (75)
Warszawa. 8-letni chłopiec potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Myśliborskiej
Zaloguj się
 • maxwywar2

  Oceniono 45 razy 19

  A gdzie sie smarkacz plącze jak polski pan-cham jedzie swoją dwudziestoparoletną karocą.

 • doomsday

  Oceniono 48 razy 18

  Polska ma najwięcej wypadków śmiertelnych na przejściach z wszystkich państw UE.
  Wzorem innych państw, trzeba zmienić przepisy i ustanowić pierwszeństwo pieszego już w momencie zbliżania się do przejścia. Samochód musi się zatrzymać, nawet jeżeli pieszy jest jeszcze na chodniku. Po drugie wzorem innych państw, można zamontować na przejściach żółte światła sygnalizacyjne, pulsujące, które włącza przyciskiem sam pieszy i samochody widząc z daleka pulsujące żółte światło w wiszącym pasie nad cały przejściem, zwalniają z daleka, by spokojnie zatrzymać się na przejściu. W tych krajach oprócz tych żółtych świateł w miejscach bardziej newralgicznych montuje się światła zielone i czerwone, także uruchamiane przez pieszego.
  Piszę to na podstawie doświadczeń z Kanady, gdzie wypadków z pieszymi na przejściach jest wielokrotnie mniej, niż w Polsce.

 • marywil2012

  Oceniono 23 razy 15

  bez bezjbola nawet nie ma co próbować przechodzić przez przejście dla pieszych. A jak jest światło, to na zielonym to najlepiej jeszcze z wekierą. Gwarantuję, że wtedy żaden wypadek się nie wydarzy. kierowcy czują respekt wobec tych narzędzi, inaczej niż przed pieszymi nieuzbrojonymi...

 • wojteka1969

  Oceniono 24 razy 14

  Kiedy obiboki z drogówki i innych komórek ruszą (_I_)ska zza biurek i zaczną rypać mandaty i kierowcom, i pieszym i cyklistom bez mrugnięcia okiem?

 • ar.co

  Oceniono 41 razy 9

  Posłowie PiS uznali, że nie ma powodu, aby pieszy miał na przejściu bezwzględne pierwszeństwo. Kolejna ofiara pisowskich bandytów.

 • pernila

  Oceniono 10 razy 8

  Z opisu wynika, że przejście było z sygnalizacją świetlną, więc możliwości są dwie. Jeśli kierowca jechał na czerwonym - to zmiana w PoRD (na pierwszeństwo pieszego jeszcze przed wejściem na pasy) - niczego nie wniesie., jeśli na czerwonym szło dziecko - tym bardziej jest to nie na temat. Pytanie, czy zmiana prawa poprawi bezpieczeństwo pieszych? Bo niby dlaczego kierowca zacznie nagle przestrzegać nowego przepisu, skoro dotychczas olewa kilka innych, które powinny zapewnić pieszemu bezpieczeństwo?

 • kjuszczyk

  Oceniono 2 razy 0

  Kary powinny być 10x większe. Bezwzględne więzienie i przepadek majątku bandytów drogowych. Dzicy ludzie rozumieją tylko bat nad głową.
  Swoją drogą wygląda na to, że w Polsce gdy ktoś przechodzi na czerwonym świetle, albo poza pasami, można go z premedytacją zabić samochodem. "Nie był na pasach!" "na czerwonym świetle!"

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 6 razy -2

  Mój ziom mi wiśnie napisał że wczoraj był w modnej kawiarence wlazło dwóch pryszczatych i śmierdzących brudasów zamawiają sojowe latte i ze srajfonikami w łapie mówi jeden drugiemu że wreszcie coś się dzieje że 8latek potrącony że wrzuca to już na wszystkie swoje fappejdże to znajomki będą mieli pod co fapać czyli chyba tak wyglądają ci miastojanusze dziwne tylko że przed nimi drży czaskoś i całe Warszawskie PO trzeba to zmienić przy kolejnych wyborach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX