"Zniknęło miejsce, w którym posilał się Dalajlama". Zlikwidowano popularny bar mleczny "Pod Barbakanem"

"Bar pod Barbakanem" to kolejny warszawski lokal, który znika z gastronomicznej mapy Warszawy. Chociaż w czasach PRL bary mleczne były nieodzownym elementem miasta, tak teraz z kilkudziesięciu miejsc pozostało zaledwie kilka lokali.

Jak podaje portal wawalove.wp.pl od stycznia 2020 roku klienci nie mogą korzystać z "Baru pod Barbakanem", znajdującym się dotychczas przy ulicy Mostowej 27. - "Szanowni Klienci. Informujemy, że z dniem 1 stycznia bar mleczny "Pod Barbakanem" kończy swoją działalność. Dziękujemy za wieloletnie zaufanie i korzystanie z naszych usług" - taka informacja pojawiła się na drzwiach lokalu.

"Bar pod Barbakanem" - popularny bar mleczy został zlikwidowany

Bar mleczny "Pod Barbakanem" był jednym z niewielu takich lokali na warszawskiej starówce, gdzie dominują restauracje czy sklepy z pamiątkami. Dzięki przystępnym cenom na obiad w barze mogli pozwolić sobie wszyscy.

- "Dokąd teraz pójdą niezamożni turyści i okoliczni mieszkańcy? Nie każdego stać na bruschetty z mozzarellą i kozim serem" - napisał jeden z użytkowników na portalu społecznościowym. - "Dzięki temu przetrwałam moje lata jako studentka. Jadłam tam posiłki w drodze z rysunku na wydział architektury. Przywiozłam tam nawet kilka lat temu swoje dzieci z Australii, gdzie mieszkam, aby skosztowały posiłków, którymi mama była karmiona za czasów studenckich. Straszna szkoda" - pisze inna osoba.

Bary mleczne stały się bardzo popularne w Warszawie w okresie PRL-u. W latach 50. XX wieku powstało najwięcej tego typu lokali, które przez długi czas cieszyły się dużą popularnością. Niestety z czasem zaczęły przegrywać z restauracjami, barami czy fast-foodami.

Więcej o:
Komentarze (50)
"Zniknęło miejsce, w którym posilał się Dalajlama". Zlikwidowano popularny bar mleczny "Pod Barbakanem"
Zaloguj się
 • Gambit szachowy

  Oceniono 37 razy 31

  Wprawdzie wymysł masowych tanich jadłodajni powstały za PRL ale bardzo dobry pomysł szczególnie dla osób starszych oraz dłużej grupy studentów jak i turystów. Świetna lokalizacja baru. Skoda ale trudno, ciekawe co w tym miejscu powstanie: Żabka, Carrefour Express czy jubiler ewentualnie kolejna chińska restauracja, ale to już wszystko zależy od zawartości koperty dla decyzyjnego urzędnika w Urzędzie Miasta.

 • student_zebrak

  Oceniono 21 razy 17

  szkoda, fajnie bylo odswiezyc sobie wspomnienia....
  /-/staly klient baru na Kruczej

 • ton_y

  Oceniono 24 razy 12

  Sugeruję uruchomić tam oddział banku. Tego wszyscy potrzebują w takim miejscu. Dziękuję

 • miriam_73

  Oceniono 10 razy 8

  Eeech, stala miejscowka, gdy zaczynalam pierwsza prace, biegalysmy z kolezanka ze Swietojerskiej. To polowanie w piatki na kostke rybna w panierce :)))

 • dlugi48

  Oceniono 9 razy 7

  Pamiętam bar mleczny na Bielanach przy ul Magiera czy Jarzębskiego Często wpadałem tam na pyszne naleśniki z serem, rodzynkami i śmietaną. Teraz już nie ma tego baru

 • dioskorides

  Oceniono 10 razy 6

  Niektóre bary mają się świetnie, ten może by i przetrwał ale był niedostosowany, brzydki, obdrapany, czynny do 16 no sorry sam się prosił

 • welarg

  Oceniono 7 razy 5

  Bar ogólnie był fajny. Z tym, że oprócz Dalajlamy do tego baru często przychodzili nurkowie, co powodowało, że posiłek w tym barze nie zawsze był taki fajny.

 • potomar

  Oceniono 11 razy 5

  No cóż - nie samym mlekiem człowiek żyje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX