Lotnisko Chopina gotowe na zagrożenie koronawirusem. Podróżni z Chin muszą wypełniać karty lokalizacyjne

Lotnisko Chopina wprowadziło specjalne Karty Lokalizacyjne Pasażera, które mają ułatwić monitorowanie sytuacji związanej z zakażeniem koronawirusem. Rzecznik warszawskiego portu zapewnił, że lotnisko jest przygotowane na zagrożenia epidemiologiczne.

Aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom, Lotnisko Chopina współpracuje z Głównym Inspektorem Sanitarnym, Graniczną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, służbami państwowymi oraz przewoźnikami. Rzecznik lotniska Piotr Rudzki zapewnia, że port jest cały czas gotowy i przygotowany na ewentualne zagrożenia związane z koronawirusem.

Rzecznik Lotniska Chopina uspokaja: "Port jest cały czas gotowy na ewentualne zagrożenia" 

Od piątku 24 stycznia podróżni z Chin mają obowiązek wypełnić Karty Lokalizacyjne Pasażera, w których podają adres zamieszkania w Polsce, adres zameldowania oraz numer telefonu. Osoby te są zobowiązane przekazać wszystkie informacje dotyczące miejsca ich przebywania w Polsce i Unii Europejskiej. Pasażerowie otrzymują też informacje z zaleceniami, które należy wykonać przy zaobserwowaniu u siebie niepokojących objawów. - Osoby, które wykazują objawy chorobowe, są badane przez personel medyczny lotniska - podał rzecznik lotniska. 

Rzecznik Polskich Linii Lotniczych Michał Czernicki w rozmowie z RDC przekazał, że LOT nie rozważa zawieszenia lotów do Chin. Obecnie spółka obsługuje siedem połączeń w tygodniu, które kursują na trasie Pekin-Warszawa. Rzecznik opisał też dodatkowe procedury, które obowiązują załogę LOT-u:

Podczas lotów załoga kontroluje, czy pasażerowie nie mają objawów zakażenia. Uczulamy nasze załogi, żeby zwracały szczególną uwagę na pasażerów, którzy mogą wykazywać objawy chorobowe. Mam tutaj na myśli przeziębienia. Gdy tylko taka sytuacja się wydarza, informacja jest przekazywana do lotniska docelowego i to lotnisko w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Sanitarnym podejmuje decyzję o ewentualnym dodatkowym przebadaniu takich pasażerów.
Więcej o:
Komentarze (34)
Lotnisko Chopina gotowe na zagrożenie koronawirusem. Podróżni z Chin muszą wypełniać karty lokalizacyjne
Zaloguj się
 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 18 razy 18

  Walka w Polsce z zagrozeniem epidemiologicznym: "Podróżni z Chin muszą wypełniać karty lokalizacyjne". I wszystko jasne.

 • racionalist

  Oceniono 14 razy 14

  Beda wypelniac karty? wow, niezle. A tak z ciekawosci - ile skanerow termicznych macie (do wykrycia goraczki)?

 • dobrylos

  Oceniono 13 razy 13

  ....chyba sie zleję ze śmiechu. Karty lokalizacyjne srodkiem do walki z niebezpiecznym wirusem.

 • the_incognito

  Oceniono 11 razy 11

  Taka gotowość na wirusa, jakby napisać, że USA poradziły sobie z terroryzmem, bo każdy przyjeżdżający wypełnia formularz, na którym jednym z pytań jest "Czy jesteś terrorystą?".

 • pawello-wawa

  Oceniono 11 razy 9

  No teraz ro już mogę spać spokojnie.
  Na korona wirusa można zmówić koronkę świentą. Działa. Sprawdziłem na paczce z aliekspresu.

 • edza4

  Oceniono 8 razy 8

  Nasi są jak zwykle przygotowani na takie zagrożenia kataklizmy typu wirusowego bez pudła, wystarczyło obejrzeć program o myśliwych i całą plejadą prominentów w TVN 24 o ochronie przed rozprzestrzenianiem się choroby ASF ,zamiast zapobiegać sami ją roznoszą,pewnie chodzi o to aby bezkarnie sobie postrzelać.Najprościej można to określić jeden wielki syf na kółkach.Wygląda to tak jakby furman się upił i zasnął,więc koń go zastąpił.

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 8

  "Lotnisko Chopina gotowe na zagrożenie koronawirusem"
  ===============================
  Zatrudnili dodatkowych kapelanów z kropidłami? :-))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX