Tajemnicze nadajniki przestraszyły mieszkańców Wilanowa. "To śmiertelne 5G". Jest odpowiedź urzędu

U zbiegu ulic Klimczaka i Sarmackiej w Wilanowie stanęły tajemnicze nadajniki. "To jest śmiertelne 5G. Wysokie częstotliwości powodują uszkodzenia DNA" - niepokoili się mieszkańcy w mediach społecznościowych. Urząd dzielnicy potwierdza, że wydał zgodę na rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej, mając na uwadze polepszenia szybkości transmisji danych. "Jest to bezpieczne rozwiązanie radiowe, spełniające wszelkie obowiązujące normy z zakresu środowiskowego' - uspokajają urzędnicy.

U zbiegu ulic Klimczaka i Sarmackiej oraz Osi Królewskiej i Sarmackiej w ostatnich dniach stanęły "stacje z bezprzewodową technologią". Urząd dzielnicy wskazuje, że mają poprawić zasięg komórkowy w okolicy i polepszyć szybkość transmisji danych. 

Nadajniki w Wilanowie przestraszyły mieszkańców. "To śmiertelne 5G"

Jak opisuje TVN Warszawa, ustawione na ulicy nadajniki zdążyły już przestraszyć mieszkańców Wilanowa. Część z nich nabrała podejrzeń, że urządzenia mogą służyć do testowania sieci komórkowej 5G, czyli  tzw. sieci piątej generacji.

"To jest śmiertelne 5G. Wysokie częstotliwości sieci 5G powodują uszkodzenia DNA i prowadzą do nowotworów", "Jako mieszkaniec Wilanowa, wychowujący małe dziecko sprzeciwiam się nadajnikom 5G w miasteczku! - pisali mieszkańcy Wilanowa, cytowani przez TVN Warszawa. "To nie jest 5G. Zwykłe nadajniki, tyle, że mniejszego zasięgu" - wskazywali inni.

Urząd dzielnicy wskazuje, że rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne.

Jest to bezpieczne rozwiązanie radiowe, spełniające wszelkie obowiązujące normy z zakresu środowiskowego.
Zlokalizowanie instalacji nadawczo-odbiorczych tego typu w otoczeniu zabudowy mieszkalnej powoduje, że telefony użytkowników znajdujących się w zasięgu mogą nadawać ze znacznie mniejszą mocą, niż w sytuacji konieczności nadawania do odległej o setki metrów klasycznej stacji bazowej

- wskazują urzędnicy.

W komunikacie na stronie dzielnicy nie doprecyzowano, kto jest operatorem masztów, ani czy zostaną one w miasteczku Wilanów na stałe.

Sieć 5G w Polsce. Ministerstwo uspokaja

Zgodnie z Europejską Agendą Cyfrową do końca 2020 roku przynajmniej jedno duże miasto w każdym kraju Unii Europejskiej ma być pokryte siecią 5G. Sceptycy technologii twierdzą, że standard 5G jest znacznie bardziej szkodliwy od dotychczasowego i może powodować m.in. nowotwory. - Technologia 5 G nie różni się niczym od 4G, 3G czy 2G, z których na bieżąco korzystamy - uspokajała w "Studiu Biznes" wiceminister cyfryzacji, podkreślając, że zgodnie z obowiązującym stanem wiedzy nie ma żadnych dowodów, by sieć 5G była w jakikolwiek sposób szkodliwa dla zdrowia.

>>> Technologia 5G zrewolucjonizuje internet, ale czy zagraża zdrowiu? Rozmawiamy z Wandą Buk:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (250)
Tajemnicze nadajniki przestraszyły mieszkańców Wilanowa. "To śmiertelne 5G". Jest odpowiedź urzędu
Zaloguj się
 • dublet

  Oceniono 74 razy 44

  Rząd prubuje ratować sytuacje ale ludzie u nas swoje wiedzo! W promieniu 2 kilometrów od tych satelitów kury sie nie nioso a w telewizorach sama Holecka czy jak jej tam. Na WSZYSKICH kanałach, a najwiencej na Animal Planet!

 • remo29

  Oceniono 48 razy 34

  A jak się zje ćwikłę, to jelita przeciekają, bo mocz jest czerwony.

 • ps11111ps

  Oceniono 42 razy 32

  A wiecie jaki jest niebezpieczny światłowód??? Jak sie w niego spojrzy to wypala oczy! Naprawde! Zakazać światłowodów!

  A noże jakie niebezpieczne!!!!! Człowiek sobie spokojnie kroi chleb a tu nagle ciach i palca nie ma. Zakazać noży!!!!!

  A woda jaka niebezpieczna. Jak się włoży głowę do wanny i wciągnie nosem to można utonąć. Zakazać wody!!!!

 • Mieczyslaw Cholewa

  Oceniono 58 razy 30

  Czy Wasze pokolenie od urodzenia niemalże używające telefonii komórkowej jest naprawdę takie głupie?Jak w Anglii ruszyły pierwsze pociągi parowe to też gadano głupoty ,że krowy przestaną dawać mleko,a kury nie będą niosły jajek.Ja mam 70 lat i kocham muzykę i dlatego aby jej słuchać często chodzę w słuchawkach zacznę technologię 3,4 G i bluetooth mnie zabiją. Młodzi ogarnijcie się. Owszem może Was zabić samochód jeżeli zapatrzeni w ekran smartfona wyjdziecie po niego,ale napewno nie promieniowanie radiowe.Zresztą w Polsce normy są ostrzejsze niż w wielu krajach zachodu.Akurat te zagadnienie znam bardzo dobrze gdyż zajmowałem się upowszechnianiem radia CB. Jeszcze raz apeluję ogarnijcie się.

 • magnacarta

  Oceniono 35 razy 21

  rydzyk wam mozg zlasuje tymi nadajnikami od rana radio maryja

 • ochujek

  Oceniono 29 razy 19

  Od tego promieniowania w telewizorach same gołe baby widać. Te promienie rozpuszczają odzież.

 • mr_gm

  Oceniono 30 razy 14

  Jak widać kretynów w Wilanowie nie brakuje. Fizyka dla tych głąbów to czarna magia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX