W Warszawie padł rekord bezśnieżnej zimy. "Najpóźniej pojawiła się 24 stycznia 2007 roku"

Synoptycy z IMGW poinformowali, że w Warszawie padł rekord bezśnieżnej zimy - dotychczas śnieg pojawiał się w stolicy najpóźniej 24 stycznia. Prognozy pogody też nie pozostawiają złudzeń - luty ma być ciepły i wilgotny, a opadów śniegu się na razie nie przewiduje.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przypomnieli, że 24 stycznia w Warszawie padł rekord bezśnieżnej zimy. "W Warszawie pokrywa śnieżna najpóźniej pojawiła się 24 stycznia 2007 roku" - poinformowali, powołując się na przeprowadzone w ubiegłych latach pomiary. Druga w historii najpóźniejsza zima w Warszawie przypadła na rok 2005, gdy śnieg spadł 20 stycznia, a trzecia - w 2014 (wówczas ulice zrobiły się białe 16 stycznia).

>>>Wyniki badań pokrywy śnieżnej na północy budzą niepokój. Coraz mniej śniegu:

Bezśnieżna zima w Warszawie - 24 stycznia padł rekord

"W Warszawie pokrywy śnieżnej nadal nie ma i według prognoz meteo w najbliższych dniach nie będzie. Obecnie pokrywę śnieżną notujemy w Zakopanem, Kłodzku, na Śnieżce i Kasprowym Wierchu" - podaje IMGW.

24 stycznia pogoda w Warszawie jest słoneczna, a termometry pokazują ok. 4 stopni na plusie. O tym, że w Warszawie raczej nie ma co spodziewać się zimy także w kolejnych dniach, przypomniał również portal Info-Meteo. 

"Jeśli sprawdzą się najnowsze prognozy mówiące o średniej temperaturze lutego wyższej nawet o 3,5-4°C w stosunku do normy wieloletniej to możemy porzucić nadzieję o białych feriach na nizinach" - napisali meteorolodzy.

Czytaj też: "Zima zła", ale brak zimy - jeszcze gorszy. Jest ekstremalnie ciepło i sucho, grozi nam susza

Więcej o:
Komentarze (41)
W Warszawie padł rekord bezśnieżnej zimy. "Najpóźniej pojawiła się 24 stycznia 2007 roku"
Zaloguj się
 • wmr2000

  Oceniono 21 razy 15

  Śniegu nie ma za to bałwanów nie brakuje. Taki paradoks

 • stach_79

  Oceniono 23 razy 9

  Jak wam zabraknie jedzenia to zaczniecie myśleć - wtedy jednak będize już za późno! A ci co naśmiewali się z Grety Thunberg mam nadzieję, że strzelą sobie wtedy w pusty łeb!

 • kixx

  Oceniono 9 razy 5

  "Także rekord został wyrównany i pobity."
  Hm...
  Postępowi w pisowni, postępowi w życiu.
  Alleluja i do przodu.

 • siwywaldi

  Oceniono 3 razy 3

  Niedługo będzie biało. Wystarczy, że nie zarabiający z powodu ciepła pracownicy firm odśnieżających się wkurzą i wysypią na ulice zapasy zgromadzonej soli :-)

 • hummer_my_vehicle

  0

  Od kiedy od Mieszka

 • darek8125

  Oceniono 14 razy 0

  większośc małych dzieci, to śnieg widziało tylko w filmach, w moich czasach dzieciństwa (lata 80te ). to sniegu było co nie miara...... człowiek wracał cały mokry z pod bloku....... to były czasy... które nie wrócą, a okres letni to był upał w lato.............LUDZIE NAPISZCIE LIST DO KACZOROGRODU TO KURDUPELKA, TO MOŻE WAM ZAŁATWI SNIEG, TAK JAK ZAŁATWIŁ WIĘKSZOŚCI POLAKÓW -BIEDE ,DZIĘKI 500+, 300+... 13ki,..itd..........bo wszystko strasznie zdrożało.....i wszyscy polacy sa zmuszeni do płacenia za waszą chojność ........dziękujemy panie i władco,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX