W Warszawie padł rekord bezśnieżnej zimy. "Najpóźniej pojawiła się 24 stycznia 2007 roku"

Synoptycy z IMGW poinformowali, że w Warszawie padł rekord bezśnieżnej zimy - dotychczas śnieg pojawiał się w stolicy najpóźniej 24 stycznia. Prognozy pogody też nie pozostawiają złudzeń - luty ma być ciepły i wilgotny, a opadów śniegu się na razie nie przewiduje.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przypomnieli, że 24 stycznia w Warszawie padł rekord bezśnieżnej zimy. "W Warszawie pokrywa śnieżna najpóźniej pojawiła się 24 stycznia 2007 roku" - poinformowali, powołując się na przeprowadzone w ubiegłych latach pomiary. Druga w historii najpóźniejsza zima w Warszawie przypadła na rok 2005, gdy śnieg spadł 20 stycznia, a trzecia - w 2014 (wówczas ulice zrobiły się białe 16 stycznia).

>>>Wyniki badań pokrywy śnieżnej na północy budzą niepokój. Coraz mniej śniegu:

Zobacz wideo

Bezśnieżna zima w Warszawie - 24 stycznia padł rekord

"W Warszawie pokrywy śnieżnej nadal nie ma i według prognoz meteo w najbliższych dniach nie będzie. Obecnie pokrywę śnieżną notujemy w Zakopanem, Kłodzku, na Śnieżce i Kasprowym Wierchu" - podaje IMGW.

24 stycznia pogoda w Warszawie jest słoneczna, a termometry pokazują ok. 4 stopni na plusie. O tym, że w Warszawie raczej nie ma co spodziewać się zimy także w kolejnych dniach, przypomniał również portal Info-Meteo. 

"Jeśli sprawdzą się najnowsze prognozy mówiące o średniej temperaturze lutego wyższej nawet o 3,5-4°C w stosunku do normy wieloletniej to możemy porzucić nadzieję o białych feriach na nizinach" - napisali meteorolodzy.

Czytaj też: "Zima zła", ale brak zimy - jeszcze gorszy. Jest ekstremalnie ciepło i sucho, grozi nam susza

Więcej o: