Legionowo. Żołnierz postrzelony przez kolegę ciężko ranny. "Nieostrożne obchodzenie się z bronią"

Żołnierz, który został postrzelony podczas ćwiczeń w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, jest ciężko ranny. Prokuratura prowadzi w tej sprawie postępowanie w kierunku nieostrożnego obchodzenia się z bronią przez jego kolegę, który pociągnął za spust. Komandosowi mają zostać wkrótce postawione zarzuty.

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie postrzelenia żołnierza w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie - podaje TVN Warszawa. Do zdarzenia doszło w środę 22 stycznia, podczas szkolenia strzeleckiego, w którym uczestniczyli żołnierze z Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Na miejscu natychmiast zjawiła się Żandarmeria Wojskowa.

Żołnierz postrzelony przez kolegę podczas ćwiczeń. "Stan ciężki"

Jak poinformował Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, postrzelenie miało miejsce przed rozpoczęciem oficjalnych ćwiczeń, gdy ich uczestnicy "dostosowywali broń do pracy z użyciem amunicji". Wówczas jeden z mężczyzn postrzelił w brzuch swojego kolegę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala przy ulicy Szaserów w Warszawie, gdzie przeszedł operację. - Jego stan był określany jako ciężki - powiedział Łapczyński w rozmowie z TVN Warszawa. Jak doprecyzował, strzał został oddany z broni krótkiej. 

Postępowanie zostało przekazane do Działu Wojskowego Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ursynów i jest prowadzone "w kierunku nieostrożnego obchodzenia się z bronią i nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu". Obaj uczestnicy zdarzenia, a także wszyscy inni żołnierze biorący udział w szkoleniu, byli trzeźwi. 

Z ustaleń RMF FM wynika, że wojskowy, którego broń wystrzeliła, został już zatrzymany i mają mu wkrótce zostać przedstawione zarzuty.

>>> Brytyjski żołnierz pokazuje jak stworzyć "basha":

Zobacz wideo
Więcej o: