Radny KO prowadził hejterską stronę na Facebooku? "Wycofałem się z grupy moderującej"

Radny dzielnicy Wola Kamil Giemza z Koalicji Obywatelskiej zarządzał prześmiewczym profilem "Jestę Rowerę". Sprawa wyszła na jaw podczas awarii Facebooka, która sprawiła, że widoczne były dane administratorów fanpejdży. Na stronie wyśmiewano m.in. działania miasta mające poprawić bezpieczeństwo na stołecznych drogach, krytykowano postulaty rowerzystów i Justynę Glusman. Giemza wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że "wycofał się z grupy moderującej stronę".

W ubiegłym tygodniu doszło do trwającego kilka godzin błędu w działaniu Facebooka. Jak opisywaliśmy, w jego wyniku każdy użytkownik portalu mógł sprawdzić, kto prowadzi fanpejdże różnych stron, a także oficjalne profile polityków i resortów. Ta informacja jest co do zasady tajna. Na jaw wyszło wówczas między innymi, że w imieniu Antoniego Macierewicza na Facebooku pisze Edmund Janniger, a radny PiS i bliski współpracownik Patryka Jakiego Dariusz Matecki prowadzi fanpejdż Ministerstwa Sprawiedliwości (za Zbigniewa Ziobrę na Facebooku pisze z kolei narzeczona Dariusza Mateckiego). 

Czytaj więcej: Facebook ujawnił dane administratorów stron. Jak "wpadli" hejterzy, politycy i zwykli użytkownicy?

Radny KO prowadził profil "Jestę Rowerę". Krytyczne wpisy o Glusman 

To jednak nie koniec informacji, które przyniosła niespodziewana możliwość "podejrzenia" administratorów zarządzających stronami na Facebooku. "Radny Dzielnicy Wola z ramienia Platformy Obywatelskiej - Kamil Giemza - jest jednym z zarządzających hejterskim fanpejdżem 'Jestę Rowerę'" - donosi dzielnicowy portal "Wola Mieszkańców". Na dowód dołączono zrzut ekranu, na którym widać pogląd zmian dokonywanych w postach przez Giemzę. 

Jak wskazano, na fanpejdżu wyśmiewano działania miasta mające służyć poprawie bezpieczeństwa na stołecznych drogach i realizowaniu postulatów dotyczących rowerzystów. Justynę Glusman, która zasiada w ratuszu na stanowisku dyrektora koordynatora do spraw zrównoważonego rozwoju i zieleni, prześmiewczo nazywano "koordynatorem do spraw wstecznego rozwoju". Jej nazwisko pisano  "GluSSMAN" (cytat: "W mieście, które ma koordynatora ds. wstecznego rozwoju 'lepiej już było'. J. GluSSMAN doszło do próby staranowania blachowozu wiozącego Gen. Pełczyńskiego przez ROWĘrzystkę! Rowęrzystka rozpędziwszy się na startowym przejeździe rowerowym uderzyła w BOK blachowozu policyjnego!"). Na stronie śmiano się także z decyzji Zarządu Dróg Miejskich.

32-letni Kamil Giemza jest radnym Woli z ramienia Koalicji Obywatelskiej i doktorem nauk politycznych na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Jak czytamy na stronie dzielnicy, jego główne zainteresowania jako radnego obejmują głównie "problematykę polityki transportowej i inwestycyjnej, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz rozwój sportu i edukacji na Woli".

Giemza wydał oświadczenie, w którym przyznaje, że współprowadził fanpejdż.

Drodzy, w związku z zamieszaniem, jakie powstało w wyniku mojego udziału w pewnej stronie na FB, oficjalnie informuję, że wycofałem się z grupy moderującej, życząc stronie Jestę Rowerę kontynuowania misji nagłaśniania absurdalnych pomysłów aktywistów miejskich. O moich poglądach i działaniach niezmiennie i wyłącznie informowałem na tym fanpejdżu i tak pozostanie. PS. nie przyjmę już zaproszenia do adminów żadnej grupy

- napisał Giemza.

W komentarzach wytknięto mu, że podczas błędu na Facebooku widniała informacja, że profil nie miał "grupy moderującej" składającej się z kilku osób, a tylko jednego administratora. 

- Jak mam to skomentować? To jest żałosne - powiedziała w rozmowie z "Wyborczą Warszawa" Justyna Glusman, komentując sprawę. - Różne postaci zdarzają się w różnych formacjach. Nie wierzę, że ktoś oprócz radnego wiedział o jego działaniach - dodała.

***

Na Gazeta.pl gramy #JedenDzieńDłużej z WOŚP. Tutaj możesz wesprzeć naszą zbiórkę:

Więcej o:
Komentarze (100)
Radny KO prowadził hejterską stronę na Facebooku? "Wycofałem się z grupy moderującej"
Zaloguj się
 • mlynek_999

  Oceniono 47 razy 21

  A ja chciałbym mieć w radzie mista/dzielnicy osobę, która będzie piętnowala chore pomysły miejskich aktywistów. Wstyd panie radny, ale ntylko dlatego, że nie bronisz pan swoich poglądów

 • jac_l_w

  Oceniono 48 razy 20

  Rozumiem, że krytykę i podśmiechujki z rowerzystów i aktywistów miejskich uznajemy z automatu za hejt, a hejterów, jako ludzie postępowi, tępimy jak ruskie wszy.

 • jaszmije_smukwijne

  Oceniono 26 razy 16

  A propos pani Glusman - przypominam że ta pani została zatrudniona w Ratuszu bez obowiązkowego konkursu. Trzaskowski mówił wtedy, że jest to tymczasowe i niedługo będzie konkurs, tymczasem nigdy się nie odbył a pani Glusman zatrudniona jest nielegalnie.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 52 razy 16

  "na fanpejdżu wyśmiewano działania miasta mające służyć poprawie bezpieczeństwa na stołecznych drogach i realizowaniu postulatów dotyczących rowerzystów"

  Znaczy wyśmiewanie się z czegoś to teraz hejt?
  Wy na Czerskiej to jednak macie komórki ameby zamiast mózgu.
  Według interpretacji waszych chorych pomysłów to Monthy Pytony byli największymi hejterami XX wieku.

 • kaktus-2

  Oceniono 46 razy 16

  Kto krytykuje pedalarzy (nie mylić z rowerzystami) ten na tej stronie i wśród wielu "postępowych" grup ma przerypane. A zagospodarowanie plaży na Białołęce za takie pieniądze nadaje się tylko do prokuratury

 • animus88

  Oceniono 44 razy 14

  Gdzie tu hejt? Płatki śniegu nie potrafią znieść krytyki ubranej w ironię i satyrę?

 • jael53

  Oceniono 34 razy 14

  Szanowni Państwo, proszę nie przesadzać - nie każda krytyka, nawet nie każda satyra to jest od razu hejt. W przytoczonym materiale jest jeden taki element - jeśli nie jest on dominujący, to wystarczy się go pozbyć bez szkody dla całości.

 • tygrys2000

  Oceniono 35 razy 13

  Facet słusznie wyśmiewał marnotrawstwo pieniędzy swojej partii, jedyny trzeźwo myślący, a teraz robią z niego hejtera. No cóż, mafia nie toleruje kretów we własnych szeregach...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX