Co planują drogowcy w 2020 roku w stolicy? Oto najważniejsze inwestycje

Remont Wybrzeży Helskiego i Szczecińskiego, przebudowa wiaduktów na Trasie Łazienkowskiej, czy budowa brakującej estakady przy skrzyżowaniu ulic Żołnierskiej i Marsa. To tylko niektóre inwestycje drogowe, które mają się rozpocząć lub wejść w fazę projektową czy też przetargową w tym roku w stolicy.

Przebudowa Wybrzeży Szczecińskiego i Helskiego zbliża się już do etapu realizacji. - Wykonawca został już wybrany i ma teraz dwa miesiące na wstępną fazę prac, czyli przygotowanie harmonogramu, projektu czasowej organizacji ruchu i miejsca prowadzenia remontu - informuje TVN Warszawa. W ramach prowadzonych prac nad Kanałem Praskim powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, ma pojawić się więcej zieleni oraz kolejne przejścia dla pieszych, m.in na skrzyżowaniu Wybrzeża Helskiego z ul. Ratuszową.

Jeśli chodzi do Trasę  Łazienkowską, a konkretnie jej odcinek o długości 400 m z wiaduktami w okolicach parku Agrykola, to miasto chce mieć gotową dokumentację projektową - w pierwszej połowie roku. W drugiej, gdyby wszystkie pozostałe prace poszły sprawnie, możliwe, że wybrany zostanie wykonawca i rozpocznie się remont nadwyrężonych już wiaduktów. 

Przebudowa Żołnierskiej i Marsa 

W przypadku przebudowy ulic Żołnierskiej w Marsa obecnie prowadzone są prace projektowe - planowana jest tam estakada z bezkolizyjnym skrętem przy skrzyżowaniu. Tutaj przetarg na prace budowlane ma zostać ogłoszony, według słów rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie Małgorzaty Gajewskiej, w drugiej połowie roku. 

Jak podaje TVN Warszawa, także w 2020 roku ma zostać ogłoszony przetarg w związku z planem przedłużenia ul. Ciszewskiego, która ma połączyć Ursynów z Wilanowem. Ma to być jedna jezdnia z dwoma pasami ruchu. Więcej o inwestycjach drogowych na stronie internetowej TVN Warszawa. 

Więcej o:
Komentarze (38)
Co planują drogowcy w 2020 roku w stolicy? Oto najważniejsze inwestycje
Zaloguj się
 • 20portal

  Oceniono 58 razy 24

  Warszawiacy już nie chcą pamiętać "rządów" prezydenta Lechahaha Kaczyńskiego. Drogi były dziurawe, wiadukty waliły się itp., itd., a w kasie zostawało co roku setki milionów złotych z powodu nicnierobienia w tej dziedzinie. Tak gospodarują Kaczyńscy i ich PiS. Teraz wzięli się za całą Polskę. Wystarczy zobaczyć plany budowy dróg w kraju na 2020 rok.

 • wawiak80

  Oceniono 32 razy 24

  Jak zwykle brakuje inwestycji dla północno wschodniej Warszawy. Brak obwodnicy Pragi, Nowotrockiej czy choćby od dawna planowanego remontu Białołęckiej w której nie ma równego choćby metra bez dziur.

 • dorycka

  Oceniono 23 razy 17

  A co z placem Zawiszy, co z Grójecką skrzyżowanie z Niemcewicza Za chwilę oddadzą wieżowce wzdłuż Towarowej - totalny korek - pewny. !!!

 • janscania

  Oceniono 51 razy 13

  Dobrze ze Warszawa nie zarządza ten nieudacznik L.Kaczynski

 • albwu

  Oceniono 8 razy 4

  a co ze skrzyżowaniem al. Wilanowskiej i Dolinki Służewieckiej. Prezydent Trzaskowski obiecał w kampanii wyborczej, że będzie to jego jedno z pierwszych zadań bo mieszka na Usynowie i tędy jeździ do pracy.

 • opiniamoja

  Oceniono 14 razy 2

  bus pasy, to powinno być priorytetem, dość blokowania ulic przez 1 osobę w samochodzie

 • sokrates2.life

  Oceniono 6 razy 0

  Co do metra - przedłużyć trzeba I linię z jednej strony do Łomianek, a z drugiej go Konstancina.

 • junk92508

  Oceniono 42 razy 0

  Przedłużanie Ciszewskiego przez rezerwat to idiotyzm - będzie autostrada, jest Nowokabacka.

  Skarpa warszawska to unikalna okolica i szkoda jej niszczyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX