Spektakularna mgła nad Warszawą "pochłonęła" wieżowce. Zdjęcia z gniazda sokołów zapierają dech

W piątek nad ranem Warszawę spowiła gęsta mgła, w której dosłownie "zatonęły" wieżowce. Spektakularne widoki można było obserwować m.in. z sokolego gniazda umieszczonego na 45. piętrze Pałacu Kultury i Nauki.

W piątkowy poranek nad Warszawą pojawiła się gęsta mgła. Jak opisywaliśmy, towarzyszył jej brak wiatru, a w konsekwencji - niestety także rekordowo duży smog. Ograniczona widoczność powodowała duże utrudnienia w ruchu.

Czytaj też: Warszawa dusi się w smogu. Normy przekroczone o ponad 300 procent, bardzo słaba widoczność

Mgła w Warszawie. Zapierające dech w piersiach zdjęcia z PKiN

Mgła w Warszawie spektakularnie wyglądała na zdjęciach. Szczególnie ciekawy widok na zamgloną stolicę prezentował się z gniazda sokołów, które jest umieszczone na 45. piętrze Pałacu Kultury i Nauki. 

"I sokoły podziwiały Warszawę we mgle" - napisali przedstawiciele stowarzyszenia na rzecz dzikich zwierząt "Sokół", którzy opiekują się dwoma sokołami. Na zamieszczonych przez nich zdjęciach widać warszawskie wieżowce "zatopione" we mgle. 

Życie ptaków można obserwować za pośrednictwem internetowej kamerki po tym adresem. Obecnie w gnieździe mieszkają dwa sokoły - Franek i Giga.

Spektakularne zdjęcie zamieścił też sam Pałac Kultury. "Ponad chmurami zawsze świeci słońce! Specjalnie dla Was zdjęcie zrobione przed chwilą z Tarasu Widokowego" - napisali jego przedstawiciele.

Duże zamglenie jest w piątek w niemal całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla ośmiu województw. O ostrożność proszeni są zwłaszcza kierowcy.

Zrobiliście zdjęcia zamglonej Warszawy i chcielibyście się nimi podzielić? Wysyłajcie je do nas na adres listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Aplikacje do badania jakości powietrza. Jaką wybrać? Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (33)
Spektakularna mgła nad Warszawą "pochłonęła" wieżowce. Zdjęcia z gniazda sokołów zapierają dech
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 27 razy 11

  Jarek zdjął pampersa ...

 • blahblah69

  Oceniono 8 razy 8

  Mgła olbrzymia ale nie dała rady przebijającej sie od spodu reklamie...

 • real_krab

  Oceniono 11 razy 7

  tylko male pytanie, dlaczego te zdjecia maja ponad rok ?
  ja nie umniejszam zadnego znaczenia codziennego smogu - ale poslugiwanie sie fotkami .. starszymi niz smok, to zenada - jak dla mnie

 • blasphemy

  Oceniono 11 razy 7

  w której dosłownie "zatonęły"
  Skoro dosłownie to skąd cudzysłów?

 • sceptyczny

  Oceniono 8 razy 6

  Jak to nie zapiera, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem , że go zapiera

 • beduin.derwisz

  Oceniono 4 razy 4

  Gratuluję Warszawie kierowców włączających w korkach wszystkie lampy przeciwmgielne. To cudownie być oślepianym tak z rana. A podobno myślenie nie boli.

 • uenostation54

  Oceniono 2 razy 2

  piękna mgła!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX