Piaseczno: policjanci odzyskali pieniądze skradzione przez "wolontariusza" WOŚP

Policjanci z Piaseczna zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który ukradł pieniądze przekazane przez darczyńców na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Odzyskane przez funkcjonariuszy fundusze zostaną przekazane na konto WOŚP.
Zobacz wideo

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie w niedzielę 12 stycznia po południu otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia, że jeden z wolontariuszy WOŚP jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze ustalili dane mężczyzny i udali się do miejsca jego zamieszkania.

"Wolontariusz" WOŚP ukradł ponad 600 złotych z puszki. Po wytrzeźwieniu mężczyźnie zostaną postawione zarzuty

Policyjni wywiadowcy dotarli na miejsce w chwili, gdy mężczyzna zamierzał opuścić mieszkanie. W lokalu funkcjonariusze znaleźli rozciętą puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz identyfikator 27-letniego wolontariusza. W kieszeniach mężczyzny znaleziono pieniądze: łącznie 611 złotych i 43 grodze.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 27-latek trafił do policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu zostaną mu postawione zarzuty karne. Pieniądze odzyskane przez policjantów trafią do sztabu WOŚP w Warszawie

W poniedziałek rano sztab główny WOŚP poinformował, że w ramach 28. finału orkiestry udało się zebrać ponad 115 mln złotych. Pieniądze przekazane zostaną na zakup sprzętu diagnostycznego i leczniczego dla szpitalnych oddziałów dziecięcych, zwłaszcza kardiologicznych, neurologicznych i chirurgicznych. Do 30 stycznia prowadzone są licytacje na stronie Allegro, w ramach których można m.in. nabyć replikę medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk, skórzaną kurtkę Bogusława Lindy z filmu "Psy" oraz spotkanie z Robertem Lewandowskim. 

Więcej o: