Piaseczno: policjanci odzyskali pieniądze skradzione przez "wolontariusza" WOŚP

Policjanci z Piaseczna zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który ukradł pieniądze przekazane przez darczyńców na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Odzyskane przez funkcjonariuszy fundusze zostaną przekazane na konto WOŚP.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie w niedzielę 12 stycznia po południu otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia, że jeden z wolontariuszy WOŚP jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze ustalili dane mężczyzny i udali się do miejsca jego zamieszkania.

"Wolontariusz" WOŚP ukradł ponad 600 złotych z puszki. Po wytrzeźwieniu mężczyźnie zostaną postawione zarzuty

Policyjni wywiadowcy dotarli na miejsce w chwili, gdy mężczyzna zamierzał opuścić mieszkanie. W lokalu funkcjonariusze znaleźli rozciętą puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz identyfikator 27-letniego wolontariusza. W kieszeniach mężczyzny znaleziono pieniądze: łącznie 611 złotych i 43 grodze.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 27-latek trafił do policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu zostaną mu postawione zarzuty karne. Pieniądze odzyskane przez policjantów trafią do sztabu WOŚP w Warszawie

W poniedziałek rano sztab główny WOŚP poinformował, że w ramach 28. finału orkiestry udało się zebrać ponad 115 mln złotych. Pieniądze przekazane zostaną na zakup sprzętu diagnostycznego i leczniczego dla szpitalnych oddziałów dziecięcych, zwłaszcza kardiologicznych, neurologicznych i chirurgicznych. Do 30 stycznia prowadzone są licytacje na stronie Allegro, w ramach których można m.in. nabyć replikę medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk, skórzaną kurtkę Bogusława Lindy z filmu "Psy" oraz spotkanie z Robertem Lewandowskim. 

Więcej o:
Komentarze (37)
Piaseczno: policjanci odzyskali pieniądze skradzione przez "wolontariusza" WOŚP
Zaloguj się
 • podaj.haslo

  Oceniono 54 razy 30

  Zapewne to był jeden z tych, którzy krzyczą najgłośniej, że "Owsiak to złodziej i orkiestrze nic się nie należy". Patriota. Nie pozwolił żeby pieniądze przekazane przez obywateli trafiły w ręce złodzieja!

 • wesoły Cypisek

  Oceniono 23 razy 23

  Złodziej to złodziej nieważne czy wziął 600 zł czy więcej Weźcie się panowie za tych którzy nas systematycznie okradają ha ha nazywają 100 podróże służbowe, diety słusznie należące się premię itp.

 • helwiusz

  Oceniono 14 razy 6

  <<Po wytrzeźwieniu mężczyźnie zostaną postawione zarzuty>>

  Kiedyś to sie nazywało "humor zeszytów szkolnych", teraz tak wyglądają śródtytuły w prasie, hmmmm... opiniotwórczej.

 • klamtusek

  Oceniono 7 razy 5

  Mocny kandydat w plebiscycie Idiota Roku.

 • ssaassaa

  Oceniono 5 razy 3

  No co za pech. A wystarczyło, aby powiedział, że 300 zł w kieszeniach miał swoje i już nie byłoby to przestępstwo tylko wykroczenie...
  nie no, żartuję, do pierdla z nim.

 • bloodysunday

  Oceniono 1 raz 1

  @somtam

  Od wykonywania kar w Polsce mamy odpowiednie organy, a nie rozwścieczoną dzicz z widłami i pochodniami. Jak słyszę takich jak ty, to myślę że ukrywanie danych podejrzanych to niezbędna procedura.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX