Warszawa. Policja zatrzymała 37-letniego nożownika. Jest podejrzewany o usiłowanie dwóch zabójstw

Policjanci z komendy na warszawskiej Woli zatrzymali mężycznę, który jest podejrzewany o próbę dokonania dwoch zabójstw. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Zobacz wideo

Do usiłowania popełnienia dwóch zabójstw doszło w grudniu 2019 roku. Przed północą policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie o ataku nożownika na kobietę i mężczyznę. Funkcjonariusze na miejscu zastali poszkodowaną z ranami ciętymi szyi oraz mężczyznę z raną kutą. Sprawca ataku zbiegł z miejsca zdarzenia. 

Wolscy policjanci złapali nożownika, który zaatakował dwie osoby. Grozi mu nawet dożywocie

Na miejsce wysłano przewodnika z policyjnym psem oraz grupę dochodzeniowo-śledczą. Później do sprawy włączeni zostali funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Na podstawie zebranych śladów i dowodów wytypowano mężczyznę, który był sprawcą usiłowania zabójstw.

37-letni mieszkaniec Bródna został zatrzymany przez policjantów w swoim mieszkaniu. Według ustaleń śledczych sprawca miał zaatakować kobietę na tle rabunkowym. Nożownik zaskoczony obecnością mężczyzny w mieszkaniu postanowił zaatakować poszkodowanych. Sprawca został już doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania dwóch zabójstw związanych z rozbojem.

Mężczyzna został zatrzymany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Więcej o:
Komentarze (5)
Warszawa. Policja zatrzymała 37-letniego nożownika. Jest podejrzewany o usiłowanie dwóch zabójstw
Zaloguj się
 • sobieryba

  Oceniono 2 razy 2

  Na Woli? Nudy... Jakby to było Brighton albo Malmo to by TVP Info miało newsa dnia..

 • camaretto

  Oceniono 2 razy 2

  A krew w warszawskim metrze na Ursynowie???
  Nożowników to ci u nas dostatek coś...

 • sabaton128

  Oceniono 3 razy 1

  Grozi srozi.... za udane zabójstwo dają 10, max. 15 lat.
  Co to za maniera pisania ciągle o górnych widełkach kary? A dolne? A wyroki z ewentualnie podobnych przypadków? Znowu wszystko po lini najmniejszego oporu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX