Lotnisko Chopina nie wpuszcza wolontariuszy WOŚP. "Względy organizacyjne i bezpieczeństwa"

W sieci pojawiły się sygnały, że Lotnisko Chopina nie pozwala kwestować na swoim terenie wolontariuszom WOŚP. Przedstawiciel lotniska potwierdza, że nie wydano takiej zgody, tłumaczy jednocześnie, że wynika to przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa.

"A Lotnisko Chopina  nie gra z WOŚP - młody wolontariusz wyproszony z terminalu oraz sprzed terminalu" - zaalarmował w niedzielę jeden z użytkowników Twittera, publikując zdjęcie kilkuletniego dziecka z puszką. "Aż tak Wam to przeszkadza?" - zwrócił się mężczyzna do władz Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze".

Lotnisko Chopina: W tym roku odmówiliśmy sztabowi WOŚP

- Aby kwestować w terminalu, trzeba wystąpić wcześniej o zgodę. Jest to zapisane w regulaminie - wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl Piotr Rudzki z Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina.

- Od kilku lat współpracujemy ze sztabem WOŚP Targówek. W ubiegłym roku i dwa lata temu kwesta była prowadzona. Teraz, ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa, odmówiliśmy temu sztabowi - dodaje przedstawiciel portu.

>>> Jak wyglądał pierwszy finał WOŚP w 1993 roku?

Zobacz wideo

Piotr Rudzki podkreśla jednocześnie, że Lotnisko Chopina zaangażowało się w 28. finał WOŚP.

- Jako lotnisko wsparliśmy Wielką Orkiestrę Świątecznej i przekazaliśmy wartościowe przedmioty na licytacje. Są to dwie koszulki podpisane przez polskich medalistów z Rio de Janeiro, koperta z podpisami skoczków narciarskich, którzy startowali w Pjongczangu, a także pamiątkowy medal z 85-lecia lotniska - wylicza.

Podobne doniesienia o utrudnionej kweście pojawiały się w 2017 r. Wówczas przedstawiciele lotniska tłumaczyli, że żaden z oficjalnych sztabów orkiestry nie zwrócił się z prośbą o organizację zbiórki.

Więcej o:
Komentarze (189)
Lotnisko Chopina nie wpuszcza wolontariuszy WOŚP. "Względy organizacyjne i bezpieczeństwa"
Zaloguj się
 • 99venus

  Oceniono 140 razy 112

  Mali,nadgorliwi funkcjonariusze partyjni.

 • ruski_serwer

  Oceniono 127 razy 97

  To dziecko zebrałoby do puszki znacznie więcej niż są warte te ich fanty. Żal, żenada, wstyd.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 120 razy 94

  Oczywiście to że jakiś pisior jest dyrektorem /prezesem czy inną świętą krowa z nadania Pisu to oczywiście nie ma żadnego znaczenia

 • jozek_pieta

  Oceniono 98 razy 76

  "dwie koszulki podpisane przez polskich medalistów z Rio de Janeiro, koperta z podpisami skoczków narciarskich, którzy startowali w Pjongczangu, a także pamiątkowy medal z 85-lecia lotniska"

  To sie k...wa wykosztowali... Co za dno.

 • icehunter

  Oceniono 80 razy 68

  Ciekawe ilu czarnoksiężników i purpurowych spaślaków namawiało dziś na wspieranie Caritasu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX