Lotnisko Chopina nie wpuszcza wolontariuszy WOŚP. "Względy organizacyjne i bezpieczeństwa"

W sieci pojawiły się sygnały, że Lotnisko Chopina nie pozwala kwestować na swoim terenie wolontariuszom WOŚP. Przedstawiciel lotniska potwierdza, że nie wydano takiej zgody, tłumaczy jednocześnie, że wynika to przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa.

"A Lotnisko Chopina  nie gra z WOŚP - młody wolontariusz wyproszony z terminalu oraz sprzed terminalu" - zaalarmował w niedzielę jeden z użytkowników Twittera, publikując zdjęcie kilkuletniego dziecka z puszką. "Aż tak Wam to przeszkadza?" - zwrócił się mężczyzna do władz Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze".

Lotnisko Chopina: W tym roku odmówiliśmy sztabowi WOŚP

- Aby kwestować w terminalu, trzeba wystąpić wcześniej o zgodę. Jest to zapisane w regulaminie - wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl Piotr Rudzki z Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina.

- Od kilku lat współpracujemy ze sztabem WOŚP Targówek. W ubiegłym roku i dwa lata temu kwesta była prowadzona. Teraz, ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa, odmówiliśmy temu sztabowi - dodaje przedstawiciel portu.

>>> Jak wyglądał pierwszy finał WOŚP w 1993 roku?

Zobacz wideo

Piotr Rudzki podkreśla jednocześnie, że Lotnisko Chopina zaangażowało się w 28. finał WOŚP.

- Jako lotnisko wsparliśmy Wielką Orkiestrę Świątecznej i przekazaliśmy wartościowe przedmioty na licytacje. Są to dwie koszulki podpisane przez polskich medalistów z Rio de Janeiro, koperta z podpisami skoczków narciarskich, którzy startowali w Pjongczangu, a także pamiątkowy medal z 85-lecia lotniska - wylicza.

Podobne doniesienia o utrudnionej kweście pojawiały się w 2017 r. Wówczas przedstawiciele lotniska tłumaczyli, że żaden z oficjalnych sztabów orkiestry nie zwrócił się z prośbą o organizację zbiórki.

Więcej o: