Aukcje WOŚP w Warszawie. Pakiet książek, kolacja u wiceprezydenta, przejazd 90-letnim autobusem

Do tegorocznego 28. finału WOŚP przyłączyli się również warszawscy samorządowcy i stołeczne instytucje. W licytacjach do wygrania są m.in. książki od prezydenta Rafała Trzaskowskiego, udział w kolacji przygotowanej przez wiceprezydenta Pawła Rabieja lub przejazd 90-letnim zabytkowym autobusem.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przekazał na aukcję pakiet książek nagrodzonych w ramach 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, 11. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego.

>>> Jak wyglądał pierwszy finał WOŚP w 1993 roku?

Zobacz wideo

Pakiet obejmuje następujące pozycje: Wiesław Myśliwski "Ucho igielne", Krystyna Dąbrowska "Ścieżki dźwiękowe", Cezary Harasimowicz, il. Marta Kurczewska "Mirabelka", Andrzej Żor "Dom. Historia przytułku św. Franciszka Salezego", Maciej Zaremba Bielawski "Dom z dwiema wieżami" w przekładzie Mariusza Kalinowskiego, Olga Linkiewicz "Lokalność i nacjonalizm. Społeczności wiejskie w Galicji Wschodniej w dwudziestoleciu międzywojennym".

Miejskie Zakłady Autobusowe proponują natomiast wzięcie udziału w licytacji przejazdu 90-letnim odrestaurowanym autobusem Somua.

"Weź udział w wielkiej inauguracji - poczuj się jakby znów był 11 czerwca 1928 r. Znajdziesz się w gronie dam i dżentelmenów w strojach z epoki, wśród przedwojennych autobusiarzy, wojskowych czy policjantów. My zapewnimy Ci dawny strój i - co najważniejsze - wyjątkowe miejsce tylko dla Ciebie" - zachęca MZA. Dodatkowo zwycięzca aukcji może zwiedzić również zajezdnię.

Aukcja MZAAukcja MZA fot. materiały prasowe MZA, WOŚP

Aukcje WOŚP. Oferta od metra i Tramwajów Warszawskich

Metro Warszawskie oferuje natomiast wycieczkę po Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach.

"Zobaczysz gdzie zjeżdżają pociągi metra po zakończonym kursie, wejdziesz do centrum dowodzenia całym systemem metra w Warszawie oraz spróbujesz swoich sił za sterami symulatora pociągu metra" - czytamy w opisie aukcji.

Tramwaje Warszawskie zapraszają do wzięcia udziału w aukcji, która obejmuje m.in. szkolenie na symulatorze tramwajowym i zwiedzanie zajezdni tramwajowej. Przewodnikiem zwycięzcy będzie motorniczy Rafał Wójcik, autor bloga "Twój Motorniczy".

Aukcja TWAukcja TW fot. materiały prasowe Tramwaje Warszawskie, WOŚP

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. ma kilka propozycji związanych z 28. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można wylicytować voucher uprawniający do udziału w zwiedzaniu Stacji Filtrów, w osobnych aukcjach wystawiono także m.in. pamiątkowe albumy, porcelanowe zestawy do herbaty i zestaw upominków od Wodociągów Warszawskich.

Aukcje WOŚP. Kolacja i dzień w ZTM

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej wraz z partnerem, dziennikarzem podróżniczym Michałem Cessanisem zapraszają na przygotowaną przez siebie kolację dla 20 osób w Instytucie Sztuki Kulinarnej w Warszawie. Koszt jednego miejsca to 999 zł.

Paweł Rabiej, Michał CessanisPaweł Rabiej, Michał Cessanis fot. mat. prasowe WOŚP

"Dzień w ZTM" - taką atrakcję oferuje Zarząd Transportu Miejskiego. "Zwycięzca licytacji m.in. spotka się z Dyrektorem ZTM, zobaczy codzienną pracę Centrali Ruchu, Punktu Obsługi Pasażerów, Dyspozytorni w węźle Młociny. Będzie mógł razem z dyspozytorami uczestniczyć w nadzorze komunikacji miejskiej na terenie Warszawy, a także podejrzeć pracę działu prasowego oraz przygotowania do utworzenia nowych rozkładów jazdy linii autobusowych, metra, Szybkiej Kolei Miejskiej oraz tramwajowych" - zachęcają organizatorzy.

Aukcje WOŚP. Warszawskie instytucje zachęcają do licytowania

Schronisko dla Zwierząt "Na Paluchu" wystawiło na licytację indywidualne zwiedzanie placówki. "Zobacz, jak na co dzień wygląda opieka nad prawie 600 zwierzakami. Wyprowadź schroniskowe psiaki na spacer" - czytamy w opisie aukcji

Z kolei warszawska Straż Miejska oferuje kurs samoobrony (obejmujący również tematykę udzielania pierwszej pomocy), a także pakiety gadżetów.

Zarząd Transportu Miejskiego przekazał na aukcję 90-dniową Warszawską Kartę Miejską (ważną w obu strefach biletowych) z okolicznościowym wzorem 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można również wylicytować boczną tablicę tramwajową linii W, która kursowała w trakcie 27. finału WOŚP.

Więcej o: