Warszawa: pierwszy dzień e-kontroli. Żniwa na kierowcach złapanych na nieopłaconym parkowaniu

W Warszawie ruszył system e-kontroli opłat za parkowanie. Dwa elektryczne samochody marki Nissan wyposażone w kamery i czujniki skontrolowały warszawskie ulice. Po dniu pracy aż 603 kierowców otrzymało dodatkową opłatę za nieopłacone parkowanie.

>> Wiedzieliście o zasadzie "10 metrów"? Chodzi o parkowanie >>

Zobacz wideo

Na stronie ZDM Warszawa udostępniono informację na temat pierwszego dnia e-kontroli. Po pierwszym dniu pracy nowego systemu okazało się, że aż 13 procent kontrolowanych aut było zaparkowanych na gapę. W związku z tym dodatkowe opłaty za nieopłacenie parkowania otrzymało 603 kierowców.

603 kierowców z dodatkowymi opłatami za parkowanie w SPPN - wystarczył jeden dzień e-kontroli

Jak podaje portal spidersweb.pl, dwa samochody Nissan Leaf wyposażone zostały w systemy e-kontroli SPPN (Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego). System automatycznie rozpoznaje tablice rejestracyjne, dzięki czemu można szybko sprawdzić, który pojazd nie zapłacił za parkowanie. Według ZDM dziennie dziewięć tysięcy warszawiaków unika tych opłat.

Samochody robią zdjęcia samochodom znajdującym się w SPPN. Pod koniec dnia dane przesyłane są do ZDM, a numery rejestracyjne aut są automatycznie porównywane z bazą opłat wniesionych za parkowanie. - Numery pojazdów, których kierowcy zapłacili, mieli abonament, bądź płacili poprzez aplikację mobilną, są automatycznie kasowane. W przypadku nieopłaconego parkowania komputer generuje wezwania do zapłaty opłaty dodatkowej. Rola człowieka polega na włożeniu wezwania do koperty i jej zaklejeniu, plus wysyłka - powiedziała Zastępca Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie Karolina Gałecka.

Więcej o:
Komentarze (205)
Warszawa: pierwszy dzień e-kontroli. 603 kierowców złapanych na nieopłaconym parkowaniu
Zaloguj się
 • fctheduck

  Oceniono 205 razy 169

  Nie rozumiem tych lamentów i agresji, skoro to szefa płatnego parkowania, to trzeba płacić, to proste. Ludzie, którzy tego nie robią to po prostu oszuści, oni powinni być piętnowani, a nie miasto, które chce z tym walczyć. Ale to Polska, a suweren uważa, że oszukiwanie państwa to bohaterstwo.

 • fruqo3

  Oceniono 71 razy 57

  Brawo, brawo, brawo!
  Złodziei trzeba tępić.
  Zobaczycie jak w przeciągu kwartału zmniejszy się ilość samochodów w centrum i jak bardzo zwiększy ilość wolnych miejsc do parkowania.

 • nie_lubie_kaczora

  Oceniono 60 razy 46

  No i zaraz zacznie się lament, że darmowe parkowanie się należy...

 • dymomierz

  Oceniono 28 razy 24

  Bardzo dobry system. Parkowanie w Warszawie jest bardzo tanie, przez co ciężko jest normalnemu człowiekowi znaleźć wolne miejsce. Dobry system kontroli i wysokie opłaty to dobry kierunek.

 • tijeras66

  Oceniono 27 razy 13

  okaże się, że 300 to samochody posłów, kolejne 100 to radnych, lekarzy na służbie, kolejnych 50 to pojazdy porzucone które od zawsze tam leżą i mandatów nie ma gdzie wciskać.

 • tregulex

  Oceniono 14 razy 12

  Brawo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX