Warszawa przyzna dofinansowanie w wysokości 100 zł dla uczniów na zajęcia pozalekcyjne. Kto je otrzyma?

Program "Warszawa dla uczniów" przewiduje dofinansowanie w wysokości 100 złotych do wykorzystania przez uczniów na zajęcia i wydarzenia pozalekcyjne. Dotację zapowiedział już prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jakie są zasady uczestniczenia w programie?
Zobacz wideo

Program "Warszawa dla uczniów" po raz pierwszy uruchomiony został w marcu 2019 roku. Prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił, że projekt będzie kontynuowany także w 2020 roku. - Program Warszawa dla ucznia już przyniósł zmianę. Dzięki niemu młodzi warszawiacy rozwijają swoje zainteresowania i poszerzają horyzonty, a ja cieszę się, że stwarzamy im taką możliwość - napisał na swoim Facebooku prezydent Warszawy.

Dofinansowanie dla warszawskich uczniów - na co uczniowie mogą przeznaczyć środki z programu?

100 złotych dofinansowania na zajęcia pozalekcyjne przysługuje wszystkim uczniom, którzy kształcą się w warszawskich szkołach. Zgodnie z zasadami programu pieniądze dzielone są na klasy. Na każdego ucznia przypada 100 złotych na cały rok szkolny. Pieniądze mogą być przeznaczone na zakup biletów do warszawskich instytucji kulturalnych, naukowych i sportowych, w tym do kin, galerii czy teatrów.

Uczniowie mogą też wykorzystać środki w takich ośrodkach znajdujących się poza Warszawą. Pełna lista placówek, w których może zostać wykorzystane dofinansowanie znajduje się na stronie warszawskiego urzędu miasta. - Najważniejsze jest to, że sami uczniowie z nauczycielami i z rodzicami decydują, gdzie pójść, jak wykorzystać te pieniądze - napisał Rafał Trzaskowski. W zeszłym roku na ten cel przekazanych zostało 15 mln złotych.

Więcej o: