W świątyni Sikhów doszło do profanacji. Policja publikuje wizerunki czterech mężczyzn

Stołeczna policja poszukuje czterech mężczyzn, którzy nad ranem w Wigilię weszli do świątyni Sikhów przy ul. Na Skraju. Jak podają funkcjonariusze, w świątyni doszło do znieważenia, mężczyźni mieli również zabrać stamtąd dwa siedziska.

Kamery monitoringu zainstalowane w świątyni Sikhów przy ul. Na Skraju zarejestrowały w Wigilię ok. godz. 5 nad ranem czterech mężczyzn wchodzących do środka. Jak informują funkcjonariusze, prowadzone są czynności w sprawie "znieważenia miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz zaboru w celu przywłaszczenia dwóch siedzisk".

>>> 40-latek przebił się pick-upem przez ścianę terminala lotniska na Florydzie

Zobacz wideo

Komenda Rejonowa Policji Warszawa III opublikowała wizerunki czterech osób, które mogą mieć związek z przestępstwem. Pierwszym z nich jest krępy mężczyzna o owalnej twarzy, z krótkimi ciemnymi włosami i brodą, noszący okulary. 24 grudnia był ubrany w ciemne spodnie, szaro-czarną bluzę, brązową kamizelkę i brązowe buty. To właśnie on miał dopuścić się znieważenia świątyni.

Drugi z mężczyzn miał na sobie niebieską kurtkę, jeansowe spodnie i ciemne buty, nosił ciemną torbę.  Trzeci miał czerwoną kurtkę, jeansy i sportowe buty, a czwarty - ciemne spodnie, brązową kurtkę i brązowe półbuty.

Osoby, które rozpoznają mężczyzn na zdjęciach, proszone są o kontakt z Komendą Rejonową pod numerami telefonów (22) 603 93 87 lub (22) 603 93 50. Można również napisać wiadomość e-mailową na adres oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl.

Więcej o: