Warszawa. 94-latka oszukana metodą "na wnuczka". Chciała oddać oszczędności całego życia

Warszawa. 94-letnia kobieta chciała oddać osobie, podszywającej się za jej córkę, oszczędności całego życia. Policjantom udało się jednak w porę złapać oszusta, który przejął ponad 90 tysięcy przekazanych przez starszą kobietę.
Zobacz wideo

Jak czytamy w komunikacie CBŚP, do 94-latki zadzwoniła kobieta, która podała się za jej córkę mówiąc, że ma problemy w sądzie i potrzebuje pieniędzy na adwokatów. Podszywająca się za jej bliską oszustka instruowała starszą kobietę, jak przygotować pieniądze oraz komu je przekazać.

94-letnia mieszkanka Warszawy oszukana metodą "na wnuczka"

Funkcjonariuszom policji udało się jednak ustalić adresata paczki, do którego wysłane zostały pieniądze i jej odzyskać. Jak się okazało przesyłka dostarczona została do 47-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Oszust został zatrzymany na gorącym uczynku, podczas odbierania paczki. Podejrzany nie spodziewał się zatrzymania i był zaskoczony interwencją policjantów.

Policjanci cały czas prowadzą śledztwo w tej sprawie oraz poszukują osób, które mogły mieć związek z tym oszustwem. Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w komunikacie przypominają, żeby zachować dużą ostrożność w trakcie rozmów telefonicznych z osobami, które podają się za krewnych lub funkcjonariuszy służb, zwłaszcza jeśli nie mamy całkowitej pewności, że są faktycznie tymi osobami. Należy pamiętać, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy. 

Więcej o: