Dwanaście zarzutów dla "króla dopalaczy". Jan S. miał też namawiać do zabójstwa Ziobry

Nazywany "królem dopalaczy" Jan S. usłyszał w poniedziałek dwanaście prokuratorskich zarzutów. To nie koniec, bo następnie mężczyzna trafi do Wrocławia, gdzie toczy sie śledztwo dotyczące podżegania do zabójstwa Zbigniewa Ziobry. 29-latek został zatrzymany w piątek w podwarszawskim Milanówku.
Zobacz wideo

W poniedziałek w Prokuraturze Rejonowej Warszawa - Praga Północ przeprowadzono czynności procesowe z udziałem podejrzanego. Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga Marcin Saduś poinformował, że zarzuty postawione Janowi S. dotyczą między innymi kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się handlem dopalaczami i narkotykami oraz ich przemytem, a także prania brudnych pieniędzy.

12 zarzutów dla "króla dopalaczy". Jan S. miał też namawiać do zabójstwa Ziobry

- Kolejnym kluczowym zarzutem, który został ogłoszony Janowi S., jest narażenie 16 tysięcy osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, poprzez wprowadzenie do obrotu dopalaczy charakteryzujących się szczególną szkodliwością dla zdrowia konsumentów. Z tego przestępstwa Jan S. uczynił sobie stałe źródło dochodu. Za popełnione czyny podejrzanemu grozi do 15 lat więzienia - powiedział Marcin Saduś.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa - Praga, w poniedziałek ma zostać skierowany wniosek do sądu o przedłużenie tymczasowego aresztu wobec Jana S. Następnie podejrzany ma być przekazany policjantom z Wrocławia, gdzie zaplanowane są czynności w ramach innego śledztwa - dotyczącego podżegania przez Jana S. do zabójstwa prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry i innych funkcjonariuszy publicznych.

Więcej o: