Dwanaście zarzutów dla "króla dopalaczy". Jan S. miał też namawiać do zabójstwa Ziobry

Nazywany "królem dopalaczy" Jan S. usłyszał w poniedziałek dwanaście prokuratorskich zarzutów. To nie koniec, bo następnie mężczyzna trafi do Wrocławia, gdzie toczy sie śledztwo dotyczące podżegania do zabójstwa Zbigniewa Ziobry. 29-latek został zatrzymany w piątek w podwarszawskim Milanówku.
Zobacz wideo

W poniedziałek w Prokuraturze Rejonowej Warszawa - Praga Północ przeprowadzono czynności procesowe z udziałem podejrzanego. Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga Marcin Saduś poinformował, że zarzuty postawione Janowi S. dotyczą między innymi kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się handlem dopalaczami i narkotykami oraz ich przemytem, a także prania brudnych pieniędzy.

12 zarzutów dla "króla dopalaczy". Jan S. miał też namawiać do zabójstwa Ziobry

- Kolejnym kluczowym zarzutem, który został ogłoszony Janowi S., jest narażenie 16 tysięcy osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, poprzez wprowadzenie do obrotu dopalaczy charakteryzujących się szczególną szkodliwością dla zdrowia konsumentów. Z tego przestępstwa Jan S. uczynił sobie stałe źródło dochodu. Za popełnione czyny podejrzanemu grozi do 15 lat więzienia - powiedział Marcin Saduś.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa - Praga, w poniedziałek ma zostać skierowany wniosek do sądu o przedłużenie tymczasowego aresztu wobec Jana S. Następnie podejrzany ma być przekazany policjantom z Wrocławia, gdzie zaplanowane są czynności w ramach innego śledztwa - dotyczącego podżegania przez Jana S. do zabójstwa prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry i innych funkcjonariuszy publicznych.

Więcej o:
Komentarze (67)
Dwanaście zarzutów dla "króla dopalaczy". Jan S. miał też namawiać do zabójstwa Ziobry
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 33 razy 25

  Ciekawe ile zarzutów postawią samozwańczemu"królowi sędziów i prokuratorów"

 • dyskootantka

  Oceniono 35 razy 25

  Jakoś w to namawianie do zabójstwa Ziobry nie wierzę. Reszta pewnie tak, ale Zerrro pewnie korzysta z okazji żeby zostać męczennikiem wyklętym.

 • wicipinski

  Oceniono 34 razy 22

  Kompletnie nie rozumiem tego prowadzania zatrzymanych zgiętych w pół, z taką prędkością, żeby się potykali i przewracali. Czy to jakoś dowartościowuje tych policjantów, czy to jakiś wymóg proceduralny. Ja rozumiem, że to potencjalny złoczyńca, bandzior ale nawet takiemu człowiekowi nie można odbierać godności. Jak potem go resocjalizować, jeżeli od momentu zatrzymania traktuje się go jak śmiecia. To jest chore.

 • aietes

  Oceniono 19 razy 17

  Prawdziwi przestępcy prześladują niezależnych sędziów za Konstytucję, szykując sobie bezkarność, nie publikują i nie wykonują wyroków sądów, opluwają i szkalują sędziów w opłacanych przez podatników mediach. Utajniają listy poparcia do KRS. Oby i tu karzące ramię państwa działało tak stanowczo.

 • omniasol

  Oceniono 18 razy 16

  Czekam aż przed sąd zostaną doprowadzeni członkowie zespołu Lady Pank. Wszyscy wiecie za co :-)

 • gre-gol

  Oceniono 15 razy 13

  Jakoś. w to mi się wierzyć nie chce... Czuję pismo Ziobry nosem...
  czyli smród.
  Bo dziwnym trafem, gdzie Ziobro - tam smród.

 • wyboga

  Oceniono 15 razy 11

  Rzekomo miał namawiać do zamordowania pana zbyszka. Czyżby autoreklama panie zbyszku? Pan zbyszek palcem nie kiwnął, kiedy trolle w jego ministerstwie wysyłali hejty pod adresem opozycji, a wypadku rzekomego namawiania, pokazuje swoją wielkość czyt. małość, czyli śmieszność.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 14 razy 10

  Podobno zapłacił Trampkowi by z drona trafił Zbyszkowi w laptopa :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX