Warszawa. Atak na wolontariuszy rozdających żywność. Policja zatrzymała trzeciego napastnika

Policja zatrzymała już wszystkich napastników, którzy 22 grudnia zaatakowali wolontariuszy rozdających żywność osobom bezdomnym w Warszawie. Ostatnim z zatrzymanych jest 21-letni mężczyzna, który przez ten czas ukrywał się przed śledczymi.
Zobacz wideo

Jak informuje RMF FM mężczyzna został ujęty przez policjantów ze Śródmieścia. 21-latek jest ostatnim z napastników, którzy przed świętami Bożego Narodzenia zaatakowali aktywistów organizacji Food Not Bombs.

Atak na wolontariuszy rozdających posiłki potrzebującym w Warszawie. Policja złapała wszystkich napastników

Funkcjonariusze ujęli mężczyznę w bloku na warszawskim Ursynowie, gdzie mężczyzna mieszkał razem ze swoją matką. 21-latek od kilku dni ukrywał się przed policjantami, którzy zakładali, że niedługo powinien pojawić się w rodzinnym domu.

Jak ustalili dziennikarze RMF FM gdy policjanci zapukali do drzwi, mężczyzna udawał, że nie ma go w mieszkaniu. Dopiero po tym, jak został poinformowany, że może zostać wobec niego użyta siła, otworzył drzwi i został obezwładniony.

21-latek ma za kilka godzin usłyszeć zarzuty w warszawskiej prokuraturze. Najprawdopodobniej śledczy zarzucą mu napaść oraz propagowanie faszyzmu. W sprawie ataku na aktywistów rozdającym żywność bezdomnym w Warszawie zatrzymani zostali już 22-latek oraz 16-latek.

Aktywiści organizacji Food Not Bombs w niedzielę 22 grudnia rozdawali potrzebującym posiłki. Ich stoisko znajdowało się przed wejściem do stacji metra Centrum. W pewnym momencie zostali zaatakowani przez trzech mężczyzn, którzy szarpali wolontariuszy, wyzywali ich i zniszczyli im baner. Napastnicy mieli wznosić też nazistowskie gesty i okrzyki.

Więcej o:
Komentarze (112)
Warszawa. Atak na wolontariuszy rozdających żywność. Policja zatrzymała trzeciego napastnika
Zaloguj się
 • marc.pl

  Oceniono 63 razy 57

  Przecież te faszystowskie świry widzą że w obecnej Polsce są bezkarni - w Radomiu na oczach kamer na ulicy neofaszyści skopali starszego pana i to starszy pan miał problemy z policją, natomiast faszystom włos z głowy nie spadł. Ziobro już o to się postarał.

 • jerzy30

  Oceniono 55 razy 53

  Ten "meżczyzna" to student Uniwersytetu Warszawskiego - wydzial politologia - juz raz zatrzymany za faszystowskie poglady. A Uniwersytet nie widzi problemu

 • p1971k

  Oceniono 49 razy 45

  Swoją drogą przy tym policjancie to wygląda jak dziecko, zastanawiam się czy nie było w pobliżu jakiegoś faceta z jajami żeby im zwyczajnie dać po mordzie. Z drugiej strony uderzysz faszystowską gnidę a odpowiadasz za zrobienie krzywdy człowiekowi.

 • kaczebrednieonline

  Oceniono 40 razy 38

  Nazywacie to g... mężczyzną?!

 • alderamin

  Oceniono 39 razy 37

  wielki bojownik mieszka z mamusia. oj oj czemu ci łysi to takie niezaradne życiowo łamagi.

 • lodzermensz1

  Oceniono 32 razy 30

  Tak się kończy pobłażanie i flirtowanie z grupami skrajnymi, w tym z regularnymi naziolami. I co pisie na tym ugrałeś?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX