Sylwester w Warszawie. Utrudnienia w ruchu drogowym. Jak dojechać na pl. Bankowy?

31 grudnia na placu Bankowym w Warszawie odbędzie się impreza sylwestrowa, którą emitować będzie telewizja TVN. Wydarzenie to wiąże się nie tylko z szampańską zabawą, ale także z licznymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Jakie zmiany planuje urząd miasta?

Przypomnijmy, że Sylwester na placu Bankowym rozpocznie się o godzinie 19. Na warszawskiej scenie usłyszymy: zespoły Bajm, Perfect, Kombii, Blue Cafe i Pectus, a także Edytę Górniak, Aleksandrę Gintrowską, Sylwię Grzeszczak, Reni Jusis, Anię Karwan, Ewelinę Lisowską, Patrycję Markowską, Natalię Szroeder oraz Baranovskiego, Grzegorza Hyżego, Libera i Sławka Uniatowskiego. Zabawa potrwa do godziny 1.

>>> Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Zobacz wideo

Sylwester w Warszawie. Utrudnienia w ruchu. Gdzie nie będzie można parkować?

Sylwestrowa impreza w Warszawie spowoduje, że w pobliżu placu Bankowego trudniej będzie zaparkować. Miejsca postojowe na plac Bankowym będą zamknięte aż do 5 stycznia. Wyłączona z ruchu została także jezdnia wzdłuż budynku, która łączy plac Bankowy z ul. Elektoralną. 

Do 5 stycznia zamknięta dla ruchu będzie także jezdnia po południowej stronie pl. Bankowego (pomiędzy ul. Marszałkowską a Elektoralną) wraz z wlotami ulic Elektoralnej i Przechodniej. Nie będzie można skręcić z ul. Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w ul. Elektoralną lub wyjechać z ul. Przechodniej na ul. Marszałkowską. Na ul. Elektoralnej (od ul. Orlej do Przechodniej) obowiązuje ruch dwukierunkowy. Utrzymany zostanie dojazd do parkingów podziemnych pod budynkami pl. Bankowy 1 i Marszałkowska 115.

Ponadto, do 2 stycznia do godz. 24.00 wprowadzony został zakaz parkowania na ulicach: Senatorskiej za skrzyżowaniem z ul. Marszałkowską oraz Elektoralnej od ul. Orlej do Przechodniej.

Sylwester w Warszawie. Które ulice zostaną zamknięte dla ruchu?

Do 2 stycznia zamknięte dla ruchu będą:

  • ul. Elektoralna do budynku nr 2,
  • ul. Przechodnia od budynku nr 115.

 Od wtorku, 31 grudnia od godz. 14.00 do środy, 1 stycznia do godz. 6.00, zamknięte dla ruchu i wyłączone z parkowania będą ulice:

  • pl. Bankowy,
  • Marszałkowska na odcinku od ul. Królewskiej (możliwy wyjazd z pl. Żelaznej Bramy w kierunku ul. Królewskiej) do pl. Bankowego,
  • al. „Solidarności” na odcinku od ul. Grodzkiej do al. Jana Pawła II (uwaga, dojazd do posesji będzie dopuszczony od al. Jana Pawła II do ul. Orlej; wjechać w al. „Solidarności” z al. Jana Pawła II będzie można tylko od strony Hal Mirowskich; ul. Kapucyńską będą mogły jeździć tylko autobusy komunikacji miejskiej),
  • gen. W. Andersa na odcinku od ul. Nowolipki do pl. Bankowego (uwaga, nie będzie można skręcić w lewo z ul. Stawki w ul. gen. W. Andersa),
  • Senatorska na odcinku od ul. Bielańskiej do pl. Bankowego.

Od godziny 18 we wtorek 31 grudnia do godziny 4 w środę 1 stycznia będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na:

  • al. Jerozolimskich (jezdnia w kierunku centrum) od ul. Żelaznej do ul. T. Chałubińskiego,
  • ul. Okopowej (jezdnia w kierunku Żoliborza) od ul. Dzielnej do M. Anielewicza.

Pojazdy, które się tam zatrzymają, zostaną odholowane na koszt właściciela.

Objazdy wyłączonego z ruchu placu i przyległych ulic zostaną poprowadzone al. Jana Pawła II lub Wisłostradą.

Sylwester w Warszawie. Zmiany w rozkładach autobusów, tramwajów i metra

Z uwagi na sylwestrową imprezę na placu Bankowym zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Na trasy wyjedzie więcej autobusów nocnych, a niektóre linie tramwajowe i obie linie metra nie będą miały nocnej przerwy. Z planowanymi zmianami można zapoznać się na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Miejskiego

Więcej o: