W nocy Pałac Kultury nagle "zniknął" z mapy Warszawy. Najpierw była dyskoteka, potem zrobiło się ciemno

Rozświetlona Warszawa bez górującego nad miastem Pałacu Kultury i Nauki - taki widok ukazał się w nocy z niedzieli na poniedziałek mieszkańcom Warszawy. Iluminacja PKiN po godzinie 22 zaczęła działać dziwnie, a kolory zmieniały się jak w kalejdoskopie. Później na wiele godzin zgasła.

Pałac Kultury i Nauki to jeden z orientacyjnych punktów na mapie Warszawy - z wielu miejsc widać go przez całą dobę. Góruje nad miastem także w nocy, gdy jest jednym z najmocniej oświetlonych punktów w stolicy. W niedzielę 29 grudnia mieszkańcom ukazał się niecodzienny widok - oświetlenie na PKiN zaczęło działać w nietypowy sposób, a później całkowicie zgasło.

PKiN w nocy całkowicie zgasł. Panorama miasta wyglądała zupełnie inaczej

Cały "spektakl" zaczął się po godzinie 22. Najpierw warszawiacy mogli zobaczyć, jak światła i kolory na PKiN zaczęły się zmieniać w ekspresowym tempie. Następnie kolorystyczną dyskotekę zastąpiła całkowita ciemność - PKiN zgasł kilka minut po północy i był ciemny aż do rana. Wszystko widać na kamerach internetowych, rejestrujących widok z okolicy Pałacu Kultury i Nauki.

Pałac Kultury na chwilę przed zgaśnięciemPałac Kultury na chwilę przed zgaśnięciem screen - Warszawa - Traffic Monitoring - LIVE 24/7

Pałac Kultury po zgaśnięciuPałac Kultury po zgaśnięciu screen - Warszawa - Traffic Monitoring - LIVE 24/7

Mieszkańcy zwracali uwagę, że ciekawy widok uchwyciła też kamera zainstalowana w gnieździe sokołów mieszkających na PKiN - widać na niej rozświetloną Warszawę z perspektywy całkiem ciemnego PKiN.

Kamera - widok z gniazda sokołówKamera - widok z gniazda sokołów screen - Peregrinus.pl/pl/warszawa-pkin

Oświetlenie na PKiN jest zwykle programowane wcześniej i wyłączane dopiero rano - podaje portal Warszawa w pigułce. W nocy z niedzieli na poniedziałek najprawdopodobniej doszło do awarii.

 
Więcej o: