Grupa eksploratorów wtargnęła do starej gazowni na Woli. Młody mężczyzna spadł z wysokości 10 metrów

W stanie ciężkim trafił do szpitala młody mężczyzna, który spadł z wysokości 10 metrów na betonową podłogę opuszczonego budynku starej gazowni na Woli. Wcześniej wraz z czworgiem innych eksploratorów sforsował ogrodzenie i nielegalnie wtargnął na teren obiektu. Sprawą zajmuje się policja.

W nocy z 25 na 26 grudnia na terenie opuszczonej gazowni przy ulicy Prądzyńskiego na Woli (to jedna z dwóch tzw. wolskich rotund, pozostałości po gazowni użytkowanej do lat 70.) doszło do wypadku. 22-letni mężczyzna spadł wysokości około 10 metrów do znajdującego się na terenie budynku pustego zbiornika. Pomoc wezwali czterej jego koledzy, którzy wspólnie z 22-latkiem nielegalnie weszli na teren opuszczonego obiektu, forsując betonowe ogrodzenie.

>>> Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata:

Zobacz wideo

Wypadek w opuszczonej gazowni na Woli. 22-latek jest ciężko ranny

Strażacy musieli używać do wyciągnięcia 22-latka specjalistycznego sprzętu. Przewieziono go do szpitala w ciężkim stanie - nie wiadomo, jakich dokładnie obrażeń doznał. Jego koledzy zostali spisani przez policję. Z nieoficjalnych informacji "Wyborczej Warszawa" wynika, że nielegalne zwiedzanie opuszczonej gazowni było zorganizowane przez jedną z grup eksplorujących stare budynki w Warszawie.

Głos w sprawie zabrali przedstawiciele fundacji, do której należy pustostan. Jak poinformowali, przeciwko mężczyznom, którzy wtargnęli na teren obiektu, zostanie skierowana sprawa o naprawę wyrządzonych szkód oraz nielegalne wtargnięcie na teren prywatnej posesji.

Wszystkich zainteresowanych zobaczeniem Wolskich Rotund od środka informujemy, że w Nowym Roku zostanie zorganizowany dzień otwartych drzwi, by każdy mógł w sposób bezpieczny obejrzeć Wolskie Rotundy w całej okazałości. Apelujemy jednak by nie czynić tego w sposób nielegalny, zagrażający życiu i zdrowiu

- poinformowali właściciele budynku.

Więcej o:
Komentarze (81)
Grupa eksploratorów wtargnęła do starej gazowni na Woli. Młody mężczyzna spadł z wysokości 10 metrów
Zaloguj się
 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 46 razy 42

  Na YT jest sporo kanałów, na których goście "eksplorują" różne budowle i konstrukcje. Konkurencja, coraz większa adrenalina, wspinanie się bez zabezpieczeń lub pajacowanie na dużych wysokościach - z przyklaskiem gawiedzi wygodnie siedzącej przed ekranem. Gonitwy z ochroną, policją, płacenie kar, mandatów... aż w pewnym momencie noga się omsknie i bajka (kanał YT) kończy serial. Zblazowani widzowie przełączają na inny kanał, show must go on...

 • rozal1971

  Oceniono 30 razy 26

  Teraz zeksploruje polski szpital. Może to być najbardziej traumatyczna ze wszystkich eksploracji.

 • coalesce

  Oceniono 26 razy 20

  >> Głos w sprawie zabrali przedstawiciele fundacji, do której należy pustostan.

  To chyba coś się zmieniło, bo ostatnio jak się dowiadywałem, to właścicielem zbiorników był prywatny deweloper.
  Z fundacjami był inne wałki bo w latach 90 teren z budynkami dostała fundacja "Warszawa Walczy", która miała tam robić wystawy, edukacje itd. Zamiast tego opchnęła ziemię i budynki w prywatne ręce (bezprawnie, ale pewnie się już przedawniło), a nowy inwestor od tej pory czeka, aż zabytki się rozwalą albo spalą, żeby postawić apartamenty.

  W 2017 ratusz złożył pozew o rozwiązanie umowy na użytkowanie, ale potem pewnie zostało posmarowane gdzie trzeba, bo sprawa ucichła.
  Poza muzeum można by było tam już zrobić rezerwat, bo opuszczonych od 30 lat na ruinach zalęgły się nawet ptaki drapieżne (sokoły chyba)- dość ciekawy widok w środku miasta.

 • aietes

  Oceniono 35 razy 17

  NFZ powinien wystąpić z roszczeniem regresyjnym o zwrot środków na leczenie.

 • mona_3

  Oceniono 18 razy 14

  Przekazywanie przez miasto zdewastowanych choć cennych nieruchomości fundacji jest absurdalne. Rotundy jeszcze stoją, jak długo? Co z nimi będzie, jakie są plany?
  Może wreszcie jakiś urzędnik od zabytków wstanie ze stołka i zajmie się ta sprawą???

 • camp.1000

  Oceniono 26 razy 14

  Czy jest już to nagranie na jutubie? Chciałbym zobaczyć jak on leciał.

 • yeronimo

  Oceniono 18 razy 12

  ...to było zwykłe włamanie i powinni za to odpowiedzieć przed sądem!!!

 • plastikpiokio

  Oceniono 10 razy 8

  to niech leży ----- bo może miec uszkodzony kręgosłup.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX