Kolejny pożar na Bemowie w tym tygodniu. W jednym z bloków zginęły dwie osoby

Dwie starsze osoby zginęły w wyniku pożaru, do którego doszło w jednym z bloków przy ul. Czumy na Bemowie. To kolejna tragedia, która wydarzyła się w ostatnich dniach w tej dzielnicy.

Do pożaru doszło w środę w bloku w mieszkaniu na czwartym piętrze. Straż otrzymała zgłoszenie o 19.30, na miejsce wysłano cztery zastępy.

- Pożar nie był duży, niestety, są dwie ofiary śmiertelne. Osoby te zostały najprawdopodobniej zaczadzone dymem i gazami pożarowymi - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej starszy kapitan Michał Konopka ze stołecznej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", ofiary były w starszym wieku.

Przyczyny zdarzenia ustalają policja i prokuratura.

Zobacz także: Kierowca zignorował czerwone światło. W jego samochód uderzyły dwa tramwaje

Zobacz wideo

Tragedia na Bemowie

Z kolei we wtorek, również na Bemowie, doszło do tragicznego w skutkach pożaru w domu jednorodzinnym. Na miejsce wysłano pięć zastępów strażackich.

Po przybyciu na miejsce strażacy wyważyli drzwi i w środku odnaleźli dwie osoby. Podjęto próby reanimacji, jednak lekarz po przybyciu na miejsce stwierdził ich zgon. Bezpośrednią przyczyną śmierci ofiar było zaczadzenie.

Więcej o: