MPWiK poszukuje marynarzy. Do ich obowiązków należy m.in. obsługa "Chudych Wojtków"

Na stronie warszawskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pojawiła się nietypowa oferta pracy. Okazało się, że instytucja poszukuje marynarzy.

Na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie wśród ogłoszeń o pracę pojawiła się oferta dla marynarza. Okazuje się bowiem, że warszawski MPWiK jest jedynym przedsiębiorstwem wodociągowym w Polsce, które zatrudnia marynarzy biorących udział w procesie ujmowania wody. Pływa dla niego ponad dwadzieścia statków różnej wielkości, z których najbardziej znane są spulchniacze hydrauliczne „Chude Wojtki”, wykorzystywane przez marynarzy do utrzymania prawidłowego przepływu wody nad drenami.

Marynarze w MPWiK, jak czytamy w ogłoszeniu, muszą dbać o "utrzymanie w należytym porządku pomieszczeń, pokładów statków oraz sprzętu towarzyszącego". Do ich obowiązków należy również obsługa łodzi motorowych i kotwiarek, a także czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych.

 

Marynarzom MPWiK oferuje m.in. "pracę w oparciu o wartości wynikające z ponad 130-letniej tradycji" czy  "uczestnictwo w różnych sekcjach sportowych", np. spławikowej, lekkoatletycznej czy piłkarskiej.

Więcej o: