Warszawa. Rozdawali ubrania i posiłki potrzebującym. Zostali zaatakowani przez neonazistów. "Pomagacie nierobom!"

W niedzielę trzech neonazistów zaatakowało osoby rozdające w centrum Warszawy ubrania i jedzenie potrzebującym. Krzyczeli, że "kochają wojnę i Hitlera" oraz wykonywali gest nazistowskiego pozdrowienia. Policja zatrzymała jedną osobę.

Inicjatywa "Jedzenie Zamiast Bomb" co tydzień rozdaje darmowe ciepłe posiłki dla potrzebujących przy stacji metra Centrum, na tzw. patelni. W niedzielę jej członkowie zostali zaatakowani przez trzech młodych i agresywnych mężczyzn. Ci mówili, że rozdający posiłki i ubrania pomagają "nierobom i nieudacznikom". Stwierdzili, że sami "kochają wojnę i Hitlera". Później oblali ich gazem, szarpali i wyzywali.

Jak poinformowało "Jedzenie Zamiast Bomb" na Facebooku, neonaziści pobili mężczyznę, który zareagował, gdy tamci zaczepiali przechodzących ludzi oraz hajlowali w metrze.

Inicjatywa zamieściła nagranie z niedzielnego zdarzenia na Facebooku.

Policja: Nadal poszukujemy trzeciej osoby

Została zatrzymana jedna osoba. Jest to mężczyzna w wieku 16 lat. Kolejna została już zidentyfikowana. Nadal poszukujemy trzeciej osoby

- powiedział w rozmowie z radiem TOK FM nadkom. Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji Warszawa Śródmieście. Dodał, że jest za wcześnie, aby mówić o zarzutach, ale bez wątpienia w grę wchodzi "propagowanie ustroju nazistowskiego".

Na razie nie wiadomo, czy osoby te są związane z jakąś konkretną organizacją.

Nie damy się zastraszyć i dalej będziemy robić co robimy! Za tydzień znowu będziemy rozdawać jedzenie i ubrania w ramach antywojennej i antyprzemocowej inicjatywy Jedzenie Zamiast Bomb!

- napisało na Facebooku "Jedzenie Zamiast Bomb".

>>> "Trzeba mieć nie po kolei we łbie". Pokazaliśmy kombatantom reportaż "Superwizjera" o polskich neonazistach. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (372)
Warszawa. Rozdawali ubrania i posiłki potrzebującym. Zostali zaatakowani przez neonazistów. "Pomagacie nierobom!"
Zaloguj się
 • 88rosomak

  Oceniono 234 razy 202

  Jak to jest, że osoby o poglądach religijnych zachowują się jakby człowiek był tylko pozbawionym wyższych celów zwierzęciem, a osoby nieuznające istnienia siły wyższej a tym samym jakiegokolwiek wyższego celu istnienia poza przypadkiem, potrafią stawiać sobie znacznie wyżej poprzeczkę w zakresie człowieczeństwa? Zawsze mnie to intrygowało.

 • agenciputinawon

  Oceniono 137 razy 121

  Budyń ich ułaskawi, spokojna głowa, jeszcze przed procesem.

 • pascvale

  Oceniono 120 razy 110

  Mam nadzieję,że milicja zatrzyma atakujących degeneratów, a nie rozdających ubrania. Cociaż w tym krajopodobnym tworze wszystko jest możliwe.

 • fafik.laciaty

  Oceniono 95 razy 91

  Jakieś totalne pojeby. Polak kochający hitlera (celowo z małej) powinien być z miejsca skazywany na dożywotnie ciężkie roboty.
  Kochacie wojnę cwaniaczki? To wysłać ich do Syrii albo do Donbasu.
  Skretyniałe ameby - hitler by was pierwszych na mydło przerobił.

 • van_norden

  Oceniono 100 razy 88

  Za Hitlera to by byli kostkami mydła

 • ja20034

  Oceniono 92 razy 84

  Dlaczego to zrobili? Bo mogą.
  Skoro mogą maszerować w Święto Niepodległości z mianem WIELKICH POLSKICH PATRIOTÓW, to dlaczego by nie mogli decydować kto z chodzących po ulicy im się podoba, a kto nie. Wszak to podstawa faszyzmu.
  Zdziwieni? Ja wcale.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX