Makabryczne odkrycie w sortowni śmieci w Płońsku. Pracownicy znaleźli martwego noworodka

W sortowni odpadów w Płońsku znaleziono martwego noworodka, który urodził się w ok. 30 tygodniu ciąży. Makabrycznego odkrycia dokonali pracownicy podczas ręcznego sortowania. Sprawę bada prokuratura.

W poniedziałek rano na linii ręcznego sortowania odpadów w miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Płońsku znaleziono zawiniętego w torbę martwego noworodka. - Makabrycznego odkrycia dokonano już pod koniec procesu sortowania, na tzw. sicie obrotowym, wtedy musiało dojść do odsłonięcia jakiejś części zwłok - powiedział portalowi plonskwsieci.pl Dariusz Matuszewski, prezes PGK. 

Martwy noworodek w sortowni śmieci w Płońsku. Sprawę bada prokuratura

Na miejsce bezzwłocznie wezwano służby. Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płońsku Iwona Śmigielska-Kowalska, znaleziono noworodek płci męskiej urodził się w ok. 30 tygodniu ciąży. To, czy przyszedł na świat żywy, potwierdzi lub wykluczy sekcja zwłok.

Pracownicy, którzy dokonali makabrycznego odkrycia, są w szoku. W poniedziałek na miejscu trwały oględziny, a pracę sortowni wstrzymano. - Szok, pracownicy bardzo to wszystko przeżywają, w większości pracują tam kobiety. Odbije się to na ich pracy. Kazałem zatrzymać wszelkie działania - mówił w poniedziałek w rozmowie z plonskwsieci.pl szef PGK. 

Jak dodał, sortowane śmieci, wśród których znaleziono noworodka, pochodziły z poniedziałkowego rozładunku i były odbierane głównie z Płońska. W sprawie toczy się śledztwo. Jeden z oczyszczanych w poniedziałek kontenerów przy ul. Zduńskiej w Płońsku miał nosić ślady podpalenia - podaje portal wawalove.pl. Istnieje prawdopodobieństwo, że te wydarzenia wiążą się ze sobą.

Więcej o:
Komentarze (49)
Makabryczne odkrycie w sortowni śmieci w Płońsku. Pracownicy znaleźli martwego noworodka
Zaloguj się
 • pandzik

  Oceniono 38 razy 32

  Jesteśmy zniewoleni w EU. Zakazana aborcja w rozsądnym czasie to powód wielkich dramatów.
  Ile takich dzieci nie zostało odnalezionych, jak czują się matki ...

  E świat

 • miguell

  Oceniono 35 razy 19

  To znów występek eLGieBeTa. Trzeba znaleźć kobietę i miłosiernie ukamieniować. To bardzo dowartościowuje gawiedź.

 • Adam Hernes

  Oceniono 14 razy 12

  Jest jeszcze możliwość że kobieta poroniła i była w takim szoku że to martwe dziecko wyrzuciła do śmieci. Czasami się zdarza taka sytuacja. W szoku po porodowym to kobiety zabijały i zdrowe dzieci. W sumie sam nie wiem co zrobić w takiej sytuacji ja kobieta w domu poroni. Dzwonić na pogotowie? Wieźć z martwym dzieckiem do szpitala?

 • nukula4

  Oceniono 25 razy 7

  Oj tam, zaraz makabryczne, nie przesadzajmy! Do niechcianych noworodków można się było przyzwyczaić. Nie każdy chce dostawać 500 plus i mieć kontakty z księżmi. Najważniejsza jest WOLNOŚĆ a tej pod panowaniem PiS nie ma. Jak kogpś nie stać na wyjazd za granicę to niby co ma robić?

 • latarnikswieci123

  Oceniono 13 razy 3

  Tak czytam te wasze komentarze i nie mogę uwierzyć. Przecież takie sytuacje się zdarzały już wcześniej , niezależnie od partii politycznej, a wy jak te jełopy ciagle ta sama nuta. Jakoś edukacja seksualna za wcześniejszej władzy wam nie przeszkadzała , dzieci w beczkach były lub lodówkach. Ja nie jestem pisowa , ale potrafię być obiektywna. I 500 plus tez biorę , pracuje , płace podatki i nie jestem patolem !

 • Dariusz Kułakowski

  Oceniono 5 razy 3

  Małe sprostowanie, w Płońsku jest prokuratura rejonowa nie okręgowa. Jeżeli okregówka to wtedy jest Płock a nie Płońsk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX