11-letnia dziewczynka potrącona w Rembertowie przez ciężarówkę. "Kierowca był trzeźwy"

W czwartek rano na jednym z przejść dla pieszych w Rembertowie została potrącona 11-letnia dziewczynka. Dziecko trafiło do szpitala, przyczyny zdarzenia bada policja.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek ok. godz. 8.20 przy skrzyżowaniu ulicy Gwarków i Chełmżyńskiej w Rembertowie. Kierujący ciężarowym DAF potrącił na przejściu dla pieszych 11-letnie dziecko. Dziewczynka trafiła do szpitala.

- Kierowca był trzeźwy, funkcjonariusze wykonali badanie od razu na miejscu - mówi portalowi Gazeta.pl nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Stołecznej Policji.

Jak przekazała nam nadkom. Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, dziewczynka była przytomna. Na razie nie wiadomo, jaki jest jej stan.

Przyczyny wypadku będą ustalane. Przejście dla pieszych w miejscu zdarzenia jest oznakowane, bez sygnalizacji świetlnej.

Zobacz także: Zatrzymał się, by udzielić pomocy pieszej. Ciężarówka jadąca za nim nie zdążyła wyhamować

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (10)
11-letnia dziewczynka potrącona w Rembertowie przez ciężarówkę. "Kierowca był trzeźwy"
Zaloguj się
 • zbylood

  Oceniono 14 razy 10

  Oczywista wina dziewczynka - powinna poczekać do 10:00, kiedy ruch samochodowy byłby mniejszy i wtedy przechodzić. A nie, jak jakaś głupia, pchać się na przejście o 8:30. Generalnie powinien być zakaz poruszania się pieszych w godzinach szczytu. Tylko tyle, żeby dojść z domu do samochodu - wtedy byłoby o wiele bezpieczniej... Tu pewnie policja potwierdzi winę dziecka - że nie czekało, aż z prawej i lewej strony w odległości 200 m (żeby kierowca zdążył podrapać się w tyłek, skończyć pisać SMS i zobaczyć pieszego) i weszło "wprost" pod samochód, którego kierowca nie pomyślał (bo nie musiał), żeby przepuścić dziecko, stojące przed przejściem.

 • o.kazio

  Oceniono 1 raz 1

  pewnie kierowca zapomniał, że ma hamulec.

 • gorillaglu

  Oceniono 6 razy 0

  biedny kierowca. głupie dziecko nadczłowiekowi zafundowało traumę do końca życia, że zabił piesze zwierzę.

 • pittcom75

  Oceniono 31 razy -21

  a dziewczynka pewnie nie widziała ciężarówki zanim wlazła na przejście. Kiedyś uczono dzieci, że zanim się wejdzie na przejście trzeba się rozejrzeć a nie włazić tak po prostu i liczyć, że ktoś się zatrzyma

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX