Przywrócono już dostawy ciepła do niektórych dzielnic. Mieszkańcy Ursusa poczekają do czwartku

Jeszcze w środę mają zostać przywrócone dostawy ciepła do niektórych dzielnic Warszawy. Najdłużej, bo przynajmniej do czwartku, poczekają mieszkańcy Ursusa i okolic awarii.

Spółka Veolia poinformowała, że przywrócono już dostawy ciepła do Wilanowa, Tarchomina, Bródna i części Pragi Północ. Naprawa skutków awarii sieci ciepłowniczej przy ulicy Powsińskiej potrwa do jutra.

Firma podaje, że jeszcze w środę ciepło wróci do mieszkańców Białołęki, Bielan, Targówka, Pragi Południe, Wawra i Ursynowa. Później zostanie skierowane do Śródmieścia, Woli, Bemowa, Ochoty i Włoch. Najdłużej, bo przynajmniej do czwartku, poczekają mieszkańcy Ursusa i okolic miejsca awarii - czyli obrębu ulic: Antoniewskiej, trasy Siekierkowskiej, Idzikowskiego, Puławskiej, Limanowskiego i Gołkowskiej.

Veolia przekazała, że pełne przywrócenie ciepła w całej Warszawie planowane jest w godzinach nocnych. Spółka bierze także udział w pracach sztabu kryzysowego powołanego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i współpracuje ze służbami miejskimi. 

Przywrócono ruch na części ulic

Dobra wiadomość jest też taka, że wieczorem wznowiony został ruch na ulicach niedaleko miejsca awarii. 

- Wieczorem wznowiony został ruch na ulicy Idzikowskiego, Gołkowskiej oraz Powsińskiej w kier. Wilanowa (zachodnia nitka) - napisała na Twitterze rzeczniczka Warszawy, Ewa Rogala. 

Awaria sieci ciepłowniczej na Siekierkach

Do awarii ciepłowniczej na skrzyżowaniu przy ulicy Powsińskiej doszło przed godziną 10. Doszło tam do uszkodzenia rury ciepłowniczej i wycieku gorącej wody. Część skrzyżowania została zablokowana. Nad Mokotowem unosiła się gęsta para, która uniemożliwiała poruszanie się po drodze. W korkach utknęły autobusy i samochody.

Więcej o: