Przywrócono już dostawy ciepła do niektórych dzielnic. Mieszkańcy Ursusa poczekają do czwartku

Jeszcze w środę mają zostać przywrócone dostawy ciepła do niektórych dzielnic Warszawy. Najdłużej, bo przynajmniej do czwartku, poczekają mieszkańcy Ursusa i okolic awarii.

Spółka Veolia poinformowała, że przywrócono już dostawy ciepła do Wilanowa, Tarchomina, Bródna i części Pragi Północ. Naprawa skutków awarii sieci ciepłowniczej przy ulicy Powsińskiej potrwa do jutra.

Firma podaje, że jeszcze w środę ciepło wróci do mieszkańców Białołęki, Bielan, Targówka, Pragi Południe, Wawra i Ursynowa. Później zostanie skierowane do Śródmieścia, Woli, Bemowa, Ochoty i Włoch. Najdłużej, bo przynajmniej do czwartku, poczekają mieszkańcy Ursusa i okolic miejsca awarii - czyli obrębu ulic: Antoniewskiej, trasy Siekierkowskiej, Idzikowskiego, Puławskiej, Limanowskiego i Gołkowskiej.

Veolia przekazała, że pełne przywrócenie ciepła w całej Warszawie planowane jest w godzinach nocnych. Spółka bierze także udział w pracach sztabu kryzysowego powołanego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i współpracuje ze służbami miejskimi. 

Przywrócono ruch na części ulic

Dobra wiadomość jest też taka, że wieczorem wznowiony został ruch na ulicach niedaleko miejsca awarii. 

- Wieczorem wznowiony został ruch na ulicy Idzikowskiego, Gołkowskiej oraz Powsińskiej w kier. Wilanowa (zachodnia nitka) - napisała na Twitterze rzeczniczka Warszawy, Ewa Rogala. 

Awaria sieci ciepłowniczej na Siekierkach

Do awarii ciepłowniczej na skrzyżowaniu przy ulicy Powsińskiej doszło przed godziną 10. Doszło tam do uszkodzenia rury ciepłowniczej i wycieku gorącej wody. Część skrzyżowania została zablokowana. Nad Mokotowem unosiła się gęsta para, która uniemożliwiała poruszanie się po drodze. W korkach utknęły autobusy i samochody.

Więcej o:
Komentarze (24)
Przywrócono dostawy ciepła do niektórych dzielnic. Mieszkańcy Ursusa poczekają do czwartku
Zaloguj się
 • lolopindolo

  Oceniono 17 razy 9

  kiedys cieplem zajmowala sie miejska spolka SPEC, ktora przynosila spore zyski, ale przyszedl rok 2007 gdy pani Gronkiewicz Wlatz postanowila SPEC sprzedac za smieszne pieniadze -800 mln zl , gdzie same nieruchomosci SPEC byly warte polowe tego. SPEC przejela Dalkia (ktora pozniej sprzedala to Veolii) ktora wstrzymala wszystkie inwestycje i zaczela sprzedawac nieruchomosci oraz redukowac brygady. To dopiero poczatek takich awarii po latach zaniedban i braku inwestycji w infrastrukture.

 • qawsedrftg

  Oceniono 12 razy 8

  Cała sieć ciepłownicza oraz elektrociepłownie Siekierki i Żerań zostały zbudowane przez PRLowskiego okupanta. Za czasów jedynie słusznej Polski pańskiej nie było takich fanaberii. Trzeba to wszystko rozwalić, Pałac Kultury też, Dworzec Centralny nie inaczej, Trasę Łazienkowską znowu spalić, i wreszcie zapanuje normalność. Przywrócić Warszawę do stanu po wspaniałym i pełnym sukcesów powstaniu 1944.

 • jozbieszczad

  Oceniono 13 razy 5

  Ta infrastruktura ma 60 lat.
  Została zbudowana przez okupanta.
  Kiedy "wolna Polska" ją zmieni?

 • sobieryba

  Oceniono 5 razy 3

  Myślałem że to zdjęcia z Marszu Niepodległości..

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 4 razy 2

  Jakie odszkodowania będą dla mieszkańców?

 • sselrats

  Oceniono 3 razy 1

  Tylko dlaczego oni to wszystko obwieszczaja w mediach USA?

 • awitold4

  Oceniono 26 razy -2

  Słyszeliście? Podobno Czaskoskiemu zniwu rura pękła. ..

 • qawsedrftg

  Oceniono 13 razy -3

  Trzeba wzmóc uchodźcowanie, dżenderowanie i klimatowanie! To nas uratuje. Rafał to jak plagi egipskie. Rury pękają, kozy zdychają... idę do Strefy Relaksu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX