Rafał Trzaskowski o awarii: Ma zostać usunięta do godziny 22. "Obie osoby poparzone są w szpitalu"

Rafał Trzaskowski poinformował, że awaria ciepłownicza w Warszawie powinna zostać usunięta do godziny 22. - W tej chwili w olbrzymiej części Warszawy powinniśmy mieć normalne dostawy ciepła - powiedział, dodając, że dwie osoby, które w trakcie zdarzenia zostały poparzone, przebywają w szpitalu.

Rafał Trzaskowski zwołał konferencję prasową w związku z awarią ciepłowniczą w Warszawie, do której doszło przy ulicy Powsińskiej przed godziną 10. W wyniku pęknięcia rury ciepłowniczej duże ilości wrzącej wody wyciekły na ulicę, a nad Mokotowem unosiły się kłęby pary, które sparaliżowały ruch. W mieście zwołano sztab kryzysowy. Skrzyżowanie, na którym doszło do wycieku, wciąż jest zamknięte dla ruchu. Są duże utrudnienia, przy jednej z ulic doszło do zalania piwnic i garaży podziemnych. Za awarię odpowiada prywatna spółka Veolia.

Trzaskowski o awarii ciepłowniczej: Ma zostać usunięta w ciągu 10 godzin od wystąpienia

Rafał Trzaskowski poinformował, że sytuacja w związku z awarią jest coraz lepsza, a przerwy w dostawie ciepłej wody nie dotyczą całego miasta. - Spółka Veolia dostarcza ciepło ze swoich dwóch instalacji. W tej chwili w olbrzymiej części Warszawy powinniśmy mieć normalne dostawy ciepła. Ewentualnie część Warszawy, zwłaszcza ta, która jest bardzo blisko awarii [Dolny Mokotów - red.], może mieć przejściowe problemy - powiedział prezydent Warszawy.

Jak dodał, przedstawiciele prywatnej spółki Veolia zapewnili miasto, że awaria zostanie usunięta w ciągu około 10 godzin od jej wystąpienia, maksymalnie do godziny 22. 

My jako miasto zadbaliśmy o wszystkich, którzy znaleźli się w tym miejscu. Po półtorej godziny para opadła, można rozpocząć prace

- powiedział. Jak dodał, w wyniku awarii zostały poszkodowane dwie osoby. Jak pisaliśmy, jedna z nich to kobieta, która zeszła do piwnicy, by ratować przebywające tam zwierzę przed gorącą wodą. Z ustaleń wp.pl wynika, że druga osoba poszkodowana to administrator jednego z budynków, w których doszło do zalania. - Obie osoby poparzone są w tej chwili w szpitalu. Cały czas monitorujemy sytuację - zaznaczył Trzaskowski.

Na pytanie dziennikarki TVP Info, czy spółka Veolia, która odpowiada za awarię, była kontrolowana przez miasto, Trzaskowski odpowiedział:

Spółka jest kontrolowana. Ustalamy na początku wszelkie fakty, będziemy dokładnie wyjaśniać to, co się stało i o tym informować. Pamiętamy, jak państwo relacjonowali awarię Czajki. Apeluję, zwłaszcza do państwa, żeby nikogo nie straszyć, tylko spokojnie relacjonować

 - powiedział Trzaskowski. - Miejmy nadzieję, że tak jak mnie zapewnia Veolia, awaria zostanie usunięta do godziny 22. Ja też zarządziłem kontrolę we wszystkich szkołach, przedszkolach i szpitalach - dodał.

Więcej informacji ws. przyczyn awarii ma zostać podanych o godzinie 15.

Więcej o:
Komentarze (174)
Rafał Trzaskowski o awarii: Ma zostać usunięta do godziny 22. "Obie osoby poparzone są w szpitalu"
Zaloguj się
 • i.o.to.chodzi

  Oceniono 85 razy 63

  "Na pytanie dziennikarki TVP Info, czy spółka Veolia, która odpowiada za awarię, była kontrolowana przez miasto"

  A kiedy dziennikarka TVP Info zapyta Jakiego, czy jego podwładni, którzy przekręcili 150 mln zł (wg informacji NIK) byli kontrolowani przez Jakiego i Ziobrę?

 • secateur

  Oceniono 36 razy 34

  Rurom coś się odmieniło. Przez dekady zawsze pękała rura na Czerniakowskiej u wylotu Bartyckiej, zawsze w tym samym miejscu, i też był cyrk na 24 fajerki.

 • wawka3791

  Oceniono 56 razy 26

  Panie Prezydencie, Warszawiacy bardzo Panu dziękują za natychmiastowe, prawidłowe działanie w celu sprawnego usunięcia tej awarii. Aż strach pomyśleć co by się działo, gdyby prezydentem był Patryk bydleJaki!

 • gorillaglu

  Oceniono 46 razy 26

  Awaria usunięta w niecały dzień, gdyby to była spółka skarbu państwa, to do nowego roku by nie naprawili.

 • andrzej.wald

  Oceniono 31 razy 25

  Rafał Trzaskowski to ma jednak pecha. Najpierw Czajka, teraz rurociąg z ciepłem. HGW miała jednak więcej szczęścia. Veolia to zdaje się nawet nie jest spółka miejska tylko prywatna firma, więc jakie narzędzia ma Ratusz by ją kontrolować? Może co najwyżej egzekwować terminowość i jakość dostarczanego ciepła dla Warszawy w ramach zawartej umowy ale przecież odpowiedzialność za stan infrastruktury ponosi Veolia. Nie dajmy się zwariować, że prezydent miasta to będzie teraz kontrolował wszystkich i wszystko, włącznie z tym czy właściciele prywatnych budynków robią przeglądy budynków roczne, pięcioletnie, etc.

 • edek40

  Oceniono 32 razy 24

  Trolle, zapominacie o wybuchu w Nowej Zelandii i Szczyrku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX