Awaria sieci ciepłowniczej na ul. Powsińskiej. Ogromne utrudnienia w ruchu. "Tu się dosłownie stoi"

Na ulicy Powsińskiej doszło do poważnej awarii ciepłowniczej - pękła tam instalacja sieci Veolia. Kierowcy utknęli w ogromnych korkach, które z każdą minutą "rozlewają się" coraz dalej od miejsca awarii. Stoją m.in. ulica Czerniakowska i Trasa Siekierkowska.

Zgłoszenie o awarii ciepłowniczej na wysokości Powsińskiej 67 wpłynęło do straży pożarnej około godziny 9:45. Na drogę wylała się gorąca woda, a nad ulicą uniosła się gęsta para. Stołeczna straż pożarna informuje, że konieczna była ewakuacja osób, które zostały uwięzione w samochodach i autobusach. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwołał sztab kryzysowy.

Awaria ciepłownicza na ul. Powsińskiej. "Tu się dosłownie stoi"

Ulica Powsińska została całkowicie wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Bonifacego do Trasy Siekierkowskiej. Służby pracują nad usunięciem awarii, a na ulicach Warszawy tworzą się coraz większe korki. - Tu się nie jedzie, tu się stoi - relacjonuje na antenie TVN 24 reporter Artur Węgrzynowic. - Z każdą minutą korki się dosłownie rozlewają coraz dalej od miejsca awarii. Powiedzieć, że ulica Czerniakowska jest zakorkowana, to nic nie powiedzieć. Tu się dosłownie stoi. Trasa Siekierkowska również jest zakorkowana - mówi.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że z powodu awarii w rejonie skrzyżowania Czerniakowska/Powsińska/Gołkowska mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu linii 131, 159, 162, 164, 180 ,185 i 187.

Autobusy linii 131, 180, 185 i 187 zostały skierowane na objazdy, które przebiegają przez aleję Witosa, Sobieskiego, świętego Bonifacego i Powsińską. Autobusy linii 159, 162 i 164 pojadą ulicami: Gołkowską, świętego Bonifacego i Sobieskiego.

Więcej o: