Awaria ciepłownicza przy ul. Powsińskiej. Ogromne kłęby pary nad Mokotowem. Policja pomaga kierowcom

Na warszawskich Siekierkach doszło do uszkodzenia rury ciepłowniczej. Nad Mokotowem unoszą się gęste kłęby pary. Są utrudnienia w ruchu, straż pomaga kierowcom, którzy ze względu na złą widoczność utknęli w samochodach. Autobusy skierowano na objazdy.

Przed godziną 10 na skrzyżowaniu przy ulicy Powsińskiej doszło do awarii ciepłowniczej - podaje TVN Warszawa. Doszło tam do uszkodzenia rury ciepłowniczej i wycieku gorącej wody. Część skrzyżowania została zablokowana, nad Mokotowem unosi się gęsta para, która uniemożliwia poruszanie się po drodze. Całkowicie wyłączone z ruchu są ul. Czerniakowska, Gołkowska, Idzikowskiego i Powsińska. W korku utknęły autobusy i samochody, ruchem kieruje policja

Awaria ciepłownicza w Warszawie. Są duże utrudnienia, prezydent zwołał sztab kryzysowy

Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej poinformował, że zgłoszenie o awarii wpłynęło o godzinie 9.45. 

Jak relacjonuje reporter TVN Warszawa, w trakcie awarii na ogromnym obszarze z rury wydostały się duże ilości wrzącej wody. Jej dotykanie może powodować poparzenia. W niektórych miejscach kierowcy nie mogą dojść m.in. do parkingów lub na drugą stronę ulicę.

- Prezydent Trzaskowski podjął decyzję o zorganizowaniu sztabu kryzysowego. W najbliższych godzinach a może minutach będziemy wiedzieli, jak długo potrwa usunięcie awarii - powiedział w rozmowie z TVN 24 Kamil Dąbrowa, rzecznik ratusza.

Nie ma informacji, by ktokolwiek został w wyniku tej sytuacji poszkodowany.

Z powodu awarii sieci ciepłowniczej w rejonie skrzyżowania Czerniakowska/Powsińska/Gołkowska mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu linii 131, 159, 162, 164, 180 ,185 i 187

- podaje ZTM. Autobusy linii 131, 180, 185 i 187 zostały skierowane na objazdy ulicami …. aleja Witosa - Sobieskiego - świętego Bonifacego - Powsińska i dalej do własnych tras. Natomiast autobusy linii 159, 162 i 164 pojadą ulicami: Gołkowska - świętego Bonifacego - Sobieskiego i dalej do własnych tras.

Więcej o: