Samochód wjechał na stację metra Stokłosy. Rzeczniczka: Przejechał bez zatrzymania

Jedna z pasażerek metra uchwyciła na fotografii niecodzienny widok. Samochód osobowy wjechał na stację metra Stokłosy. Rzeczniczka metra potwierdziła, że zdarzenie miało miejsce, a nagrania monitoringu zostaną przekazane policji.

W sobotę 7 grudnia doszło do nietypowego incydentu w warszawskim metrze. Przez podziemia na stacji metra Stokłosy przejechał samochód osobowy. Auto zostało wprowadzone na poziom, na którym znajdują się punkty usługowe - tam też zrobiła zdjęcie jedna z pasażerek. Następnie umieściła je na facebookowej grupie Obywatele Ursynowa.

Budowa stacji Stokłosy faktycznie umożliwia wjazd autem na teren stacji od strony pasażu handlowego przy galerii Metro Bis. Z tej strony - jak pokazuje zdjęcie - kierowca wjechał.

Metro Stokłosy, WarszawaMetro Stokłosy, Warszawa fot. Google Maps 2019

Nieco trudniejsze, ale nie niemożliwe jest to z drugiej strony, przy sklepie MarcPol od strony ulicy Bacewiczówny. Na tę stronę wyjechało auto, kierowca musiał więc przejechać węższym chodnikiem lub po trawniku. 

Metro Stokłosy, WarszawaMetro Stokłosy, Warszawa fot. Google Maps 2019

Korytarz metra, którym przejechała osobówka, można zobaczyć również na Google Street View:

Autorka zdjęcia samochodu na stacji napisała, że zrobiła w tej sprawie zgłoszenie na straży - nie skonkretyzowała jednak, czy chodzi o Straż Miejską, czy np. straż ochrony metra.

Kontaktowaliśmy się z Komisariatem Policji Metra Warszawskiego, dyspozytornią metra oraz Strażą Miejską, by dowiedzieć się czegoś więcej - nikt nie był w stanie udzielić nam żadnej informacji na temat zaistniałej sytuacji czy zgłoszenia poza tym, że wjazd na stację metra należy karać zgodnie z przepisami kodeksu drogowego w zależności od sytuacji.

Rzeczniczka metra: Nie zatrzymywał się

Rzeczniczka Metra Warszawskiego w rozmowie z TVN Warszawa potwierdziła, że do zdarzenia doszło - samochód przejechał przez podziemia bez zatrzymania się. 

Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Nagrania z nich zostały zabezpieczone i będą przekazane policji. 

Więcej o:
Komentarze (106)
Samochód wjechał na stację metra Stokłosy. Rzeczniczka: Przejechał bez zatrzymania
Zaloguj się
 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 40 razy 40

  "zrobiła w tej sprawie zgłoszenie na straży"
  Brawurowa polszczyzna...

 • kasiapanowie

  Oceniono 35 razy 33

  .............................Parkuj i Jedź (Park&Ride)

 • warszawiak67

  Oceniono 42 razy 24

  W sumie jadąc od strony Pasażu Ursynowskiego nie ma tam żadnego zakazu wjazdu....

 • Anna Lewicka

  Oceniono 28 razy 20

  Gazeto droga, nie ma już w Polsce sieci MarcPol. Obok wejścia do stacji metra Stokłosy mieści się obecnie sklep sieci Intermarche.

 • adalberto3

  Oceniono 24 razy 18

  Samochód sam nie wjechał, za kierownicą siedział idiota.

 • veronicahighlander

  Oceniono 14 razy 14

  To jest analogiczne do przypadków kierowców wjeżdżających na autostradę pod prąd, większość tego nie zrobi nigdy ale zawsze znajdzie się jeden odporny na myślenie który "skorzysta" z błędów na etapie projektowania. Innymi słowy takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, na etapie projektowania i budowy trzeba wprowadzać rozwiązania idiotoodporne. Idioto-odporność to bardzo ważna cecha dobrze zaprojektowanych obiektów użyteczności publicznej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX